«Ми покликані своїми дарами будувати наш екзархат, спільноту, нашу Церкву», – владика Діонізій на початку першої сесії собору

Божественна Літургія є вершиною і джерелом всього християнського життя, тому ми, під покровом Жировицької Богородиці, що є покровителькою Апостольського екзархату для українців католиків візантійського обряду в Італії, спільною молитвою розпочинаємо першу сесію екзархального собору.

Такими словами звернувся владика Діонізій (Ляхович), Екзарх для українців католиків візантійського обряду в Італії, 11 грудня, до учасників спільної молитви під час проповіді на Архиєрейській Божественній Літургії, з нагоди початку першої сесії собору Апостольського екзархату для українців католиків візантійського обряду в Італії «Еміграція, поселення і глобальна єдність УГКЦ у посткоронавірусному світі».

«Перший екзархальний собор в Італії проводиться для всіх нас. Мене, із Божої волі, було покликано провадити цим екзархатом, проте ми всі разом розпочинаємо його будувати», –  продовжив він далі. За його словами, коли ми усвідомлюємо в Кого віримо, тоді під час життєвих перешкод та криз, ми не знеохочуємося, не впадаємо в розпач і не покидаємо нашу місію. «Папа Франциск каже, що кожен із нас отримав золоту монету-харизму, якою потрібно управляти. Понтифік наголошує, що вона не є музейним експонатом, а є “рікою води живої”. Харизми повинні давати плоди, будувати спільноту, Церкву. І кожен із нас, в нашій спільноті в Італії, має свою харизму. Ми покликані, аби своїми харизмами будувати наш екзархат, спільноту, нашу Церкву. Будуючи нашу Церкву, ми також й будуємо Вселенську, бо ми є її частиною», – наголосив проповідник.

Він пригадав, науку Святого Василія про те, що наші дари – не є лише для нас, а й для інших, й навпаки дари інших є нашими дарами. «Кожен із нас має свій дар. Однак потрібно радіти й дарами інших, бо їх дари є нашими дарами. Дай Боже, щоби ті харизми, які ми маємо, стали будівничими і ними ми творили один великий дар для Церкви – наш екзархат», – завершив владика Діонізій.  

Друга сесія собору Апостольського екзархату для українців католиків візантійського обряду в Італії «Еміграція, поселення і глобальна єдність УГКЦ у посткоронавірусному світі» відбудеться 15 грудня.

Руслана Ткаченко для Департаменту інформації УГКЦ

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *