Розповідь про життя села…

Перестройка для меш…

Хутір Калити на Харківщині:…

На хуторі Калити ме…

Як на селі ліпили…

Як на селі ліпили з…

Село Чуднівці, сім кілометрів…

Колись жвава та щіл…

Бойове мистецтво хортинг в…

На території Солони…

Відійшов у вічність Микола…

Громадськість нашог…

Про зниклі хутори Яроші…

Яроші, Іващенки &md…

У день вшанування жертв…

У день вшанування ж…

«
»

У Брюховичах завершився черговий модуль школи духовного проводу «Єлеазар»

Від жовтня у Василіанському інституті філософсько-богословських студій імені Йосифа Вельямина Рутського щомісяця відбувається навчання у рамках школи духовного проводу «Єлеазар». Загалом курс складається із двох семестрів, шести модулів, реколекцій, а також передбачає практичну складову.

Директор «Школи духовного проводу» «Єлеазар» отець Франциск Шиделко, ЧСВВ, переконаний, що духовний провід  дуже важливий у всі часи, а водночас є складним служінням. Адже духовним провідником може бути не кожен: «Бажання заснувати таку школу зародилося у мене під час студій, коли навчався у Римі.  Я побачив, що тема духовного проводу дуже актуальна. Зокрема в документі «Радість Євангелія» Папа Франциск говорить про те, що прийшов час, аби духовний провід почали вживати усі, адже це важливо для зростання у вірі, бо завдяки проводу людина може глибше пізнати Бога і себе.  Утім, духовний провід – це нелегке служіння, яке потребує відповідної підготовки». 

До навчання на курсі долучилися монахині із різних згромаджень УГКЦ.  Сестра Маркела, ЧСВВ, так поділилася своїми враженнями: «Я записалася до цієї Школи з благословення моєї протоігумені і вже пройшла тут третій модуль. Програма складена дуже цікаво, тому що, крім психології, дослідження власних почуттів, ми маємо також практичні заняття. Під час практичних занять, зізнаюся, було складно, бо тут потрібно дуже уважно слухати особу і відчувати, як Бог її провадить. І потрібно не втрутитися у це, а повести цю людину саме тим шляхом, яким Господь її провадить. Окрім того, школа духовного проводу “Єлеазар” корисна тим, що зустрітися під час цього навчання можуть монахині із різних згромаджень. Ми відчуваємо себе вже немовби родиною. Здобуваємо тут новий досвід. Адже сестри також діляться історіями засновників та засновниць своїх спільнот – це цінний для нас час».

На переконання о. Михайла Станчишина, віцедиректора школи духовного проводу,  таку ініціативу потрібно було реалізувати раніше: «Потреба духовного проводу дуже важлива. Наш духівник номер один – це Ісус Христос. Тема духовного проводу – це фундамент християнського життя, завжди. Християнство на пустелях зароджувалося. Перші духівники були людьми глибокої духовності. Адже святі люди – це ті, які мають дуже глибокі взаємини з Богом, і Господь кличе їх до того, щоб служити іншим, поширювати Царство Небесне»,

Департамент інформації УГКЦ за матеріалами https://velychlviv.com

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *