Найкраще паливо для печей…

В селі колись пекли…

Святкування Різдва на нині…

Про те, як кілька д…

Як знайомилися хлопці й…

Кількадесят років т…

Святкування Різдва на нині…

Про те, як кілька д…

Веселе село біля Барвінкого.…

Ми зробили безпрере…

30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

«
»

Випускниця УКУ, Богдана Рущак захистила докторську дисертацію в Папському університеті

9 грудня 2020 року у форматі Zoom, випускниця УКУ, Богдана Рущак захистила докторську дисертацію в Папському салезіянському університеті (м. Рим). Тема роботи – «Висвітлення Євромайдану в інтернет виданні Київ Пост. Текстовий аналіз згідно теорії соціальних уявлень Сержа Московічі».

У своїй докторській праці кандидатка досліджувала Євромайдан з точки зору комунікативної події. «Ми вивчали та аналізували соціальне представлення протесту через ряд комунікативних механізмів, які описані в теорії соціальних уявлень. Наприклад, було досліджено та обгрунтовано, як комунікативні механізми трансформуються у соціальні уявлення протесту і яким чином представлені. Більше того, ми використовували Lexico3 – французьке програмне забезпечення для автоматичного аналізу тексту, яке включає основні функції статистичного лексикометричного аналізу. Ми зібрали 100 статей, які містили ключове слово “Євромайдан”, і використовували Lexico3 для інтерпретації даних» зазначає Богдана Рущак.

Дослідження складається із двох частин: теоретичної – комплексне вивчення теорії соціальних уявлень, зокрема роль комунікації та емпіричної  – аналіз соціальних уявлень Євромайдану, а саме основні теми, протагоністи, назви, емоції, метафори та антиномії як висвітлювало інтернет видання Київ Пост.

Науковим керівником докторської дисертації був професор Еміро Чепеда, відомий фахівець в галузі соціальних комунікацій.

Над дослідженням, яке присвячено пам'яті Героїв Небесної Сотні, кандидатка працювала п'ять років. «Український народ заплатив високу ціну за європейські цінності – жорстоке, насильницьке, криваве придушення протестувальників та понад сотня вбитих людей. Ця ціна, підкреслює масштаби та демонструє важливість цієї реальності, а отже, це феномен, який вимагає всебічних, наукових та теоретичних досліджень » підкреслює Богдана Рущак.

Серед присутніх слухачів був Митрополит Філадельфійський владика Борис Ґудзяк, Митрополит Львівський Ігор Возьняк, а також апостольський екзарх для вірних українців-католиків візантійського обряду, які проживають в Італії, владика Діонісій Ляхович.

Захист пройшов блискуче, – комісія оцінила роботу «найвищим балом» – summa cum laude.

Повідомила Богдана Рущак

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *