30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

Талдики та Худяки: давня…

12 стародавніх посе…

Вода та очерет замість…

Ми побували безпосе…

Талдики та Худяким: давня…

12 стародавніх посе…

Розповідь про життя села…

Перестройка для меш…

Хутір Калити на Харківщині:…

На хуторі Калити ме…

«
»

Двохсотріччя католицької спільноти Сінгапуру: найдинамічніша громада

Двохсотріччя католицької спільноти Сінгапуру: найдинамічніша громада
Сінгапурські католики розпочали ювілейний рік, присвячений двохсотріччю стабільної присутності Церкви на острові.

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ – Ватикан

Урочистою Святою Месою, яку відслужив кардинал Вільям Ґо, Католицька Церква Сінгапуру 13 грудня 2020 р. розпочала ювілейні святкування, приурочені до 200-річчя прибуття на острів святого Лорана Марі Жозефа Ембера, французького місіонера, з яким відновилася та стабілізувалася католицька присутність в країні.

Нагода для оновлення віри

«Запалити й наново засяяти у вірі», – таким є гасло ювілейного року, співзвучне з душпастирськими цілями місцевої архидієцезії, якими є розвиток місцевої Церкви як місійної та живої спільноти. «2021 рік буде особливим роком для оновлення віри сінгапурських католиків. Відзначення допоможе їм поглибити роль Церкви в розвитку Сінгапуру протягом останніх 200 років, насамперед, в освіті, охороні здоров’я, соціальному служінні та міжрелігійному діалозі», – зазначає о. Валеріян Чонґ, співголова організаційного комітету, запрошуючи всіх, не лише католиків, до обміну думками та ідеями щодо формування кращого й турботливішого суспільства.

Програма святкувань

Протягом наступних 12 місяців католики Сінгапуру заохочені поглиблювати, розпізнавати, свідчити та святкувати свою віру. Навколо цих чотирьох тем обертається багата програма заходів, що передбачає Святі Меси, молитовні зустрічі, цикли катехиз, виставки, концерти, фестивалі та місійні ініціативи. Вірні також вшанують своїх предків, які прийняли та передали віру в Сінгапурі та роздумуватимуть про виклики, які стоять перед нею сьогодні.

Передбачені також конференції та зустрічі щодо різних аспектів католицтва та його впливу на сінгапурське суспільство. Кульмінаційним моментом має стати фестиваль, запланований на тиждень від 4 по 11 грудня 2021 року в чотирьох найважливіших католицьких осередках країни. А 11 грудня, саме в 200-ту річницю прибуття святого Лорана, заключні Святі Меси одночасно служитимуться в усіх 32 парафіях архидієцезії.

Крізь століття

Перші католицькі місіонери прибули до Сінгапуру в XVI столітті з Португалії, але місія перервалася з після того, як архіпелаг взяли під контроль голландці-кальвіністи, що забороняли католицький культ. Після того, як 1819 року острів перейшов до Британської Ост-Індської кампанії, стараннями Паризьких Закордонних Місій на ці землі прибув святий Лоран Марі Жозеф Ембер, який застав невелику спільноту, що нараховувала 200 вірних. Тут було відкрито місію, що згодом стала Апостольським Вікаріатом, вирісши в 1972 році до архидієцезії.

Нараховуючи коло 360 тисяч вірних, що становить коло 6% населення, Католицька Церква є однією з найбільш динамічних віровизнаннєвих спільнот. Статистичні дані показують, що християнство, й зокрема, католицтво, це єдина релігія, що фіксує зростання в місті-державі. Живучість Церкви підтверджується активною присутністю в соціальній сфері, так і великою участю вірних у богослуженнях.

Твій внесок у велику місію: підтримай нас в несенні слова Папи до кожної домівки

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *