Талдики та Худяки: давня…

12 стародавніх посе…

Вода та очерет замість…

Ми побували безпосе…

Талдики та Худяким: давня…

12 стародавніх посе…

Розповідь про життя села…

Перестройка для меш…

Хутір Калити на Харківщині:…

На хуторі Калити ме…

Як на селі ліпили…

Як на селі ліпили з…

Село Чуднівці, сім кілометрів…

Колись жвава та щіл…

«
»

Церква святого Андрія – духовний центр України

12-13 грудня 2020 року в церкві святого апостола Андрія відбулось відзначення храмового свята та 30-літнього ювілею заснування парафії при храмі. Ця церква у центрі міста є знаковою для львів’ян та гостей, оскільки довгий час у ній покоїлися мощі покровителя міста, святого Івана з Дуклі, а під час виходу УГКЦ з підпілля вона стала важливим центром духовного відродження України.

Урочистості розпочалися у суботу, 12 грудня, Божественною Літургією, після якої вірні взяли участь у молитовних чуваннях. Під час молебня до апостола Андрія відбувся обхід храму із мощами цього великого Апостола, а далі була відслужена велика вечірня з литією та акафіст до святого апостола Андрія Первозванного. Центральною подією святкування стала урочиста Божественна літургія в день самого свята, 13 грудня, яку очолив протоігумен василіянської провінції Найсвятішого Спасителя о. Йоан Школик, якому співслужили численні священнослужителі з багатьох василіянських монастирів. Святкову проповідь виголосив о. Августин Стрижик, ігумен жовківського монастиря.

Святий Апостол Андрій Первозванний – знакова особа для України, бо, за переданням, він проповідував у наших землях і пророкував виникнення Києва та християнської України. Церква святого Андрія у Львові, яка стоїть у середмісті, завжди притягувала вірних, а проповіді та діяльність попередніх отців, особливо Антонія Масюка, Василія Зінька та багатьох інших, спонукали до нових численних навернень. Вона стала осередком духовності та молитви. Вітаємо всіх парафіян та гостей храму із святом та бажаємо духовного зросту і подальшій боротьбі для торжества Євангелія в нашому народі.

Повідомив: о. Йосиф Баранецький, ЧСВВДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *