Найкраще паливо для печей…

В селі колись пекли…

Святкування Різдва на нині…

Про те, як кілька д…

Як знайомилися хлопці й…

Кількадесят років т…

Святкування Різдва на нині…

Про те, як кілька д…

Веселе село біля Барвінкого.…

Ми зробили безпрере…

30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

«
»

Глава УГКЦ про служіння в нових умовах: «Відповідно до ситуації, будемо старатися забезпечити вірним ефективну душпастирську опіку»

Ми закликаємо людей приходити до своїх парафій, відповідно до встановлених обмежень. Будьте певні, що ваші храми ніколи перед вами не закриють, а ваші священники, очікуючи вас, завжди будуть готові послужити вам у духовних потребах. У цьому запевнив вірних Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, в ефірі програми «Відкрита Церква. Підсумки року», відповідаючи на запитання шеф-редактора інтернет-видання «Лівий берег» Соні Кошкіної про організацію душпастирської праці під час пандемії у новому році.

Предстоятель УГКЦ зазначив, що досвід суворого карантину лише підтвердив те, що довго в одному лише онлайн-режимі Церква існувати не може.

«Один священник порівняв служіння онлайн зі сухим пайком. Ним можна перебитися певний період часу, але, якщо людина назавжди перейде на сухий пайок, отримає серйозні проблеми зі здоров’ям», – сказав він, додавши, що головна трудність існування Церкви у віртуальному світі – це неможливість уділяти Святі Таїнства. А Церква, за словами Блаженнішого, не може відмінити уділення Святих Тайн.

Глава УГКЦ зауважив, що в момент, коли завершився суворий карантин, Церква розпочала процес адаптації до нових обставин. На прикладі парафії при катедрі Пресвятої Родини в Лондоні Блаженніший Святослав представив один зі способів способів служіння Церкви в нових обставинах. Там, за його словами, для служіння людям єпископ відкрив усі можливі простори. В результаті цього впродовж одного лише недільного дня служилися 24 Літургії, і таким чином всі бажаючі змогли брати участь у Службі Божій.

«Щось подібного ми завжди будемо намагатися робити у тих нових обставинах, в яких знаходимося. Тобто будемо адаптовуватися», – заявив Отець і Глава УГКЦ.

Разом з тим, Блаженніший Святослав пригадав, що Церква дотримується карантинних обмежень, бо «закон є законом». Однак додав, що церковному проводу вдалося нав’язати компромісні стосунки з органами державної влади в Україні. «Ми домовилися про те, що перед встановленням нових карантинних обмежень держава проводитиме діалог з церковними та релігійними організаціями», – сказав він.

Відтак Глава Церкви вкотре наголосив на важливості того, щоб держава гарантувала людям вільний доступ до ліків, як медичних, так і духовних. «Святу Євхаристію, – каже він, – Отці Церкви називають лікарством проти смерті. Тому, коли є небезпека для життя людини, таке лікарство є найбільш затребуваним».

«Якими будуть обставини святкування Різдва і Великодня наступного року, я не знаю. Але запевняю, що ми намагатимемося докласти максимальних зусиль, щоб забезпечити якомога ефективнішу душпастирську опіку нашим вірним, відповідно до ситуації», – додав на завершення Отець і Глава УГКЦ.

Департамент інформації УГКЦ

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *