30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

Талдики та Худяки: давня…

12 стародавніх посе…

Вода та очерет замість…

Ми побували безпосе…

Талдики та Худяким: давня…

12 стародавніх посе…

Розповідь про життя села…

Перестройка для меш…

«
»

Глава УГКЦ: «Рік, що минає, став переломним початком третього тисячоліття. Ласкаво просимо у новий світ»

Як зауважив раніше Папа Франциск, такого світу, який був до пандемії, вже не існує. І тепер саме на нас лежить відповідальність будувати нову цивілізацію, будувати новий і кращий світ. Дуже важливо, щоб ми самі стали кращими. І унікальний шанс для цього ми маємо саме тепер. Ласкаво просимо у новий світ.

Таку думку висловив Блаженніший Святослав, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви, в підсумковій програмі «Відкрита Церква» на «Живому телебаченні», яка вийшла в ефір сьогодні, 16 грудня. З Главою УГКЦ поспілкувалися відомі українські журналісти: Соня Кошкіна, Інна Кузнецова, Віталій Портников, Сакен Аймурзаєв, а також глядачі, які долучилися до зустрічі через ZOOM.

Підбиваючи підсумки року, що минає, Предстоятель відзначив, що 2020-ий був «ковідним роком». «Ми були змушені навчитися діяти, жити, молитися, навіть чинити діла милосердя по-іншому, ніж це було звичайно», – сказав він.

Блаженніший Святослав розповів, що кілька днів тому почув одну цікаву думку. Під час однієї лекції про екзистенціалізм ХХ століття один з філософів, коли говорив про біографії відомих філософів цього напрямку, дійшов висновку, що ХХ століття розпочалося «з гарматами Першої світової війни». Тобто, не календарним 1900-им роком, але щойно тоді, коли відбулася подія, яка потрясла цілим людством.

«Слухаючи це, я себе запитав: а коли розпочалося третє тисячоліття? Гадаю, тут можна провести певні аналогії. На мою думку, саме 2020-ий рік є тим роком, який є маркером нового періоду історії людства, коли відбулися якісь тектонічні зміни. Ця пандемія зачепила всіх мешканців земної кулі вперше в новому часі. Вона сконцентрувала на собі увагу цілого людства, відбулися певні тектонічні зрушення в цивілізації сучасного світу», – зазначив Глава УГКЦ.

За його словами, коли ми слухаємо про пандемію, концентруємо свою увагу здебільшого на медичних, епідеміологічних аспектах, але ми вже також бачимо, що є і серйозні соціально-економічні наслідки.

«Уже говорять про небезпеку рецесії світової економіки, можливо, ще гіршу, ніж економічна депресія початку ХХ століття… Ми вже бачимо, що відбуватимуться певні політичні зміни. Погляньмо, як пандемія вплинула на президентські вибори в США… Гадаю, ми до кінця ще не зрозуміли всіх наслідків тієї пандемії, яка нас супроводжувала впродовж цілого цього року», – сказав Блаженніший Святослав.

Глава Церкви також підкреслив, що йому хотілося б, що, коли ми говорили про посткоронавірусний світ, ми говорили про кращий світ.

Департамент інформації УГКЦ

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *