30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

Талдики та Худяки: давня…

12 стародавніх посе…

Вода та очерет замість…

Ми побували безпосе…

Талдики та Худяким: давня…

12 стародавніх посе…

Розповідь про життя села…

Перестройка для меш…

«
»

На Різдвяні свята священники зможуть відслужити 4 Святі Меси

На Різдвяні свята священники зможуть відслужити 4 Святі Меси
З причини пандемії, аби полегшити участь вірних в святкових богослужіннях з дотриманням приписів дистанціювання, Конгрегація Божого культу видала декрет, яким розширила компетенції священників Римо-Католицької Церкви в питанні служіння Святої Меси: на Різдво, урочистість Пресвятої Богородиці та Богоявління їм дозволено відслужити до 4-ох Служб Божих.

о. д-р Теодосій Р. Грень, ЧСВВ – Ватикан

Згідно із загальним приписом церковного правопорядку, кожен священник Католицької Церкви має право відслужити лише одну Службу Божу на день, а винятки надаються в особливих випадках душпастирської необхідності. Беручи до уваги актуальну ситуацію пандемії та вимоги безпеки, що обмежують велелюдні зібрання, аби забезпечити всім вірним можливість взяти участь у Євхаристійному Богослужінні з нагоди урочистостей Різдва (25 грудня), Пресвятої Богородиці Марії (1 січня) та Богоявління (6 січня), Конгрегація Божественного культу й дисципліни святих таїнств видала декрет, датований 16 грудням 2020 р., підписаний кардиналом Робертом Сарою, Префектом цієї ватиканської Дикастерії, яким дозволяє Ординаріям місця Римо-Католицької Церкви надати священникам, які служать у їхніх дієцезіях, дозвіл на служіння навіть 4-ох Святих Мес у вищезгадані святкові дні.

Згідно із приписами чинного церковного законодавства, з огляду на брак священників, єпископ може надавати своїм священникам дозвіл служити дві Служби Божі на день, а якщо цього вимагає душпастирська необхідність, то навіть три Святі Меси в неділі та свята. Отож, три Євхаристійні Богослужіння – це максимум дозволених канонічним правом, з дотриманням вищезгаданих умов (слушної причини і належного дозволу правлячого місцевого єпископа). Своїм декретом Конгрегація Божого культу поширила компетенції Ординаріїв місця у питанні служіння Святої Меси у вищезгадані три святкові дні. 

Твій внесок у велику місію: підтримай нас в несенні слова Папи до кожної домівки

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *