30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

Талдики та Худяки: давня…

12 стародавніх посе…

Вода та очерет замість…

Ми побували безпосе…

Талдики та Худяким: давня…

12 стародавніх посе…

Розповідь про життя села…

Перестройка для меш…

«
»

Олександр Протасевич – новий доктор богослов’я в УКГЦ

Вчора, 16 грудня, в Папському Григоріанському Університеті в Римі відбувся успішний захист докторської дисертації Олександра Протасевича. Тема роботи: «Духовний супровід згідно Симеона Нового Богослова (Guida e accompagnamento spirituale secondo Simeone il Nuovo Teologo)».

Це дослідження демонструє суть та основні характеристики стосунків духовного вчителя зі своїм учнем у перспективі східно-християнської духовності, базуючись на вченні одного з найбільших візантійських містиків – Симеона Нового Богослова.

Як зазначив автор дисертації, «духовне життя немислиме без зустрічі» через діалогічність природи людини, яка створена на образ і подобу Бога-Трійці, відтак «рух до іншого» є початком стосунків вчитель-учень. Подібно, як Ісус Христос словом та власним прикладом навчав своїх апостолів, так духовний батько покликаний навчати своїх синів у вірі, тобто вести їх до щораз глибшого усвідомлення віри, завжди зберігаючи живий зв’язок з Традицією Церкви.

Своїм прикладом Симеон не лише вчить відкрито говорити про власні містичні переживання, але й заохочує учнів до саморозкриття, тобто пропонує практикувати тверезість серця через прояв власних думок духовному батькові, який виступає у ролі «літературного критика», допомагаючи вихованцеві «написати» правдиву історію власного життя. Така практика духовного батьківства, що пропонує чесні стосунки з Іншим, сягає своїм корінням початків життя Церкви, проте є особливо актуальною для людини XXI-го століття, яка часто буває самотня, розгублена та налякана.

Додамо, що Олександр Протасевич є випускником Львівської Духовної Семінарії Святого Духа та Українського Католицького Університету. Окрім досліджень християнської духовності і традиції Святих Отців, у поле його професійних зацікавлень входить також проблема міжрелігійного діалогу.

Повідомив д-р Віталій Протасевич

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *