Найкраще паливо для печей…

В селі колись пекли…

Святкування Різдва на нині…

Про те, як кілька д…

Як знайомилися хлопці й…

Кількадесят років т…

Святкування Різдва на нині…

Про те, як кілька д…

Веселе село біля Барвінкого.…

Ми зробили безпрере…

30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

«
»

Суд у Франції покарав 14 осіб за напади через карикатури в журналі Charlie Hebdo

Паризький суд визнав чотирнадцять осіб винними у причетності до нападів у січні 2015 року, приводом для яких стали карикатури в сатиричному журналі Charlie Hebdo.

В результаті тих нападів у редакції журналу, і поблизу будівлі, а також у єврейській крамниці загинули 17 людей. Троє нападників загинули у перестрілках з поліцією.

Вирок у залі суду 16 грудня слухали одинадцять обвинувачених. Трьох осіб судили заочно. Вважають, що вони втекли до Сирії ще перед нападами.

Засуджені відбуватимуть різні покарання, найтриваліші – 30 років, за злочини, серед яких названо фінансування тероризму, членство у злочинних організаціях, постачання зброї та інше сприяння злочину.

Судовий процес, який затягнувся через епідемію COVID-19, поновив палкі суперечки у Франції та за її межами стосовно карикатур, що були названі зображеннями пророка Магомета – головного символу Ісламу.

Перед початком процесу у вересні журнал Charlie Hebdo знову надрукував на своїх сторінках карикатури, які викликали обурення в мусульманському світі, ще коли вони вперше були опубліковані в Данії 2005 року.

Франція, яка має найчисельнішу мусульманську громаду у Європі, зазнала в останні роки низки кривавих терористичних нападів, у яких загинули понад 250 людей.

Серед останніх жертв – учитель Самуель Паті, якого поблизу школи у передмісті Парижа у жовтні вбив ножем син чеченських біженців з Росії.

18-річний нападник, який загинув під час затримання поліцією, записав на телефон заяву, що він помстився за те, що вчитель показав карикатури учням під час спеціального уроку про громадянські свободи у Франції.

Президент Еммануель Макрон підкреслював, що як керівник країни, дотримуючись принципів свободи преси, не має права оцінювати правильність чи неправильність того, що друкують газети.

Він наголошував, що «сатира не є проявом ненависті».

Еммануель Макрон проголосив, що проблемою Франції є так званий «ісламський сепаратизм», який намагається відгородити французів – мусульман від засадничих світських принципів французького суспільства: свободи, рівності і братерства.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *