Найкраще паливо для печей…

В селі колись пекли…

Святкування Різдва на нині…

Про те, як кілька д…

Як знайомилися хлопці й…

Кількадесят років т…

Святкування Різдва на нині…

Про те, як кілька д…

Веселе село біля Барвінкого.…

Ми зробили безпрере…

30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

«
»

Єврейська – 36-та мова, якою Vatican News промовляє до світу

Єврейська – 36-та мова, якою Vatican News промовляє до світу
Інформаційний портал Апостольської Столиці збагатився ще однією мовою: від сьогодні доступна для відвідувачів сторінка івритом.

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ – Ватикан

Три роки тому, 17 грудня 2017 року, своєрідним подарунком на день народження Папи Франциска став запуск мультимедійного порталу нової інформаційної системи Апостольської Столиці Vatican News. Під час запуску були доступними шість мов. Сьогодні, через три роки, до існуючих мов, якими портал промовляє до світу, додалася тридцять шоста: від 17 грудня 2020 р. доступна сторінка сучасною єврейською мовою. Ініціатива здійснена завдяки співпраці з Вікаріатом святого Якова латинського Єрусалимського патріархату, що опікується католиками єврейського походження.

Єврейська мова, зазначив у вітальному посланні Блаженніший П’єрбаттіста Піццабалла, латинський Патріарх Єрусалиму, є «символічно важливою мовою для нас, християн, бо є однією з мов, що лежить в корінні Церкви: разом з грецькою та арамейською вона є мовою Святого Письма». Очевидно, сайт ведеться сучасною єврейською мовою, але вона «безпосередньо пов’язана з мовою праотців, пророків і царів стародавніх часів та єврейським народом часів Ісуса». Як зазначив ієрарх, Папа Франциск неодноразово звертався до народів Святої Землі та їхніх провідників із закликом до вирішення регіональних конфліктів і об’єднання зусиль, щоб ступити на дорогу миру, справедливості та процвітання. «Через це важливим є той факт, що запрошення до миру й прощення зазвучить також і єврейською мовою».

Варто згадати, що єврейська мова не є абсолютно новою дійсністю у ватиканській комунікації. У жовтні 2010 року, в контексті Синоду Єпископів, присвяченого Церкві на Близькому Сході, відповідна сторінка, завжди у співпраці з Вікаріатом святого Якова, з’явилася на тодішньому сайті Радіо Ватикану, що діяв до грудня 2017 року.

Твій внесок у велику місію: підтримай нас в несенні слова Папи до кожної домівки

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *