Найкраще паливо для печей…

В селі колись пекли…

Святкування Різдва на нині…

Про те, як кілька д…

Як знайомилися хлопці й…

Кількадесят років т…

Святкування Різдва на нині…

Про те, як кілька д…

Веселе село біля Барвінкого.…

Ми зробили безпрере…

30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

«
»

«Завданням Церкви є не дати емігрантам втратити любов до Євангелії, віри Христової, до України, мови і культури», – владика Дмитро Григорак на Єпархіальному соборі

12 грудня 2020 року в єпархіальному управлінні Бучацької єпархії в м. Чорткові за участю духовенства та мирян на чолі з єпархом Бучацьким Дмитром Григораком відбувся Єпархіальний собор «Еміграція, поселення і глобальна єдність УГКЦ».

Після спільної молитви, звертаючись до учасників Собору, владика Дмитро сказав: «Завданням Церкви є не дати емігрантам, що перебувають у пошуках роботи, втратити любов до Євангелії, віри Христової, до України, мови, культури. Богопосвячені особи мають іти за цими людьми, шукати їх і повернути їм віру в Бога, надію на краще, любов до людей. Як це зробити? Ми тут разом спробуємо знайти відповіді на ці та інші питання сьогодення».

Продовжуючи тему Собору, о. Роман Бронецький у своїй доповіді «Міграція: історія і сучасність» торкнувся важливих моментів історії, зокрема коли міграція українців була вимушена з огляду переслідування та утисків за Україну і віру в Бога. Наводячи паралелі з сучасною міграцію, священник показав велику потребу в присутності Церкви поміж своїм народом, – Церкви як носія не тільки духовних, а й культурних, історичних та національних цінностей.

Практичним досвідом душпастирської праці за кордоном поділився о. Андрій Лемчук, синкел у справах духовенства Бучацької єпархії УГКЦ. Отець розповів, як нелегко нашим заробітчанам. «Часто вони, люди з вищою освітою, мусять виконувати упокорювальні роботи. Тоді священник у Церкві має допомогти такій особі почуватися людиною. Зробити все необхідне, щоб вона увійшла в спільноту Церкви і почувалася там як удома, любленою Божою дитиною», – сказав о. Андрій. Також священник поділився досвідом співпраці парафій в Італії і в Україні, зокрема йшлося про молодь і соціальне  служіння.

Отець Володимир Заболотний, протосинкел Бучацької єпархії УГКЦ, модеруючи зустріч учасників Єпархіального собору, наголосив, що важливою є тема, яка має бути розглянута, – «Церква в ковідному і післяковідному часі».

Присутні на Соборі миряни ділилися своїм досвідом як заробітчани та парафіяни греко-католицьких громад у Франції та в Німеччині. Також відбулося спільне обговорення та ділення думками щодо відвідування храму, святкування дня Святого Миколая і Різдва під час пандемії.

Як стверджують учасники, Собор відбувся в теплій, дружній атмосфері.

Департамент інформації УГКЦ за матеріалами http://www.buchacheparchy.org.ua

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *