Розповідь про життя села…

Перестройка для меш…

Хутір Калити на Харківщині:…

На хуторі Калити ме…

Як на селі ліпили…

Як на селі ліпили з…

Село Чуднівці, сім кілометрів…

Колись жвава та щіл…

Бойове мистецтво хортинг в…

На території Солони…

Відійшов у вічність Микола…

Громадськість нашог…

Про зниклі хутори Яроші…

Яроші, Іващенки &md…

У день вшанування жертв…

У день вшанування ж…

«
»

Австрія: очільник єпископату про тенденції, що можуть привести до легалізації евтаназії

Австрія: очільник єпископату про тенденції, що можуть привести до легалізації евтаназії
Після рішення Конституційного суду Австрії скасувати кримінальну відповідальність за сприяння самогубству, Президент Австрійської Єпископської Конференції зазначає в інтерв’ю для Радіо Ватикану-Vatican News, що це рішення відкриває шлях до евтаназії. За його словами, лікарі та медичні працівників висловлюють сумніви щодо цього рішення.

Federico Piana / Світлана Духович – Ватикан

Католицька Церква в Австрії висловлює здивування, біль і невдоволення рішенням Конституційного суду, прийнятим 11 грудня 2020 р. про декриміналізацію асистованого самогубства. Конституційний суд країни постановив, що забороняти будь-яку без винятків допомогу в суїциді є неконституційним. Незважаючи на те, що сама евтаназія залишається кримінальним злочином, Президент австрійського єпископату Зальцбургський Архиєпископ Франц Лакнер в інтерв’ю для Радіо Ватикану-Vatican News підкреслив, що «це рішення є культурним зламом, що загрожує людській солідарності».

Реакція Церкви в Австрії

Багато австрійських єпископів, за його словами, висловили своє невдоволення цим рішенням Конституційного Суду, яке ієрарх вважає першим кроком, як це можна спостерігати в інших країнах, що може призвести до легалізації евтаназії. «Ми дуже стурбовані цим рішенням, яке відкриває шлях для легалізації асистованого самогубства», – наголосив він, зазначаючи, що окрім єпископів, також й інші представники австрійської Церкви висловили застереження та критику щодо цього кроку.

Людина не є володарем смерті

За словами очільника Австрійської Єпископської Конференції, наслідки цього рішення можуть бути насправді серйозними. Він пояснив, що рішення Конституційного суду не можуть бути оскаржені, але цим рішенням суд лише заявив, що чинне законодавство з цього питання не відповідає Конституції країни. Тепер питання стоятиме за парламентом, який має рік для того, аби прийняти закон, що врегулює це питання відповідно до принципів, викладених у Конституції Австрії.

Що Австрійська Церква може робити протягом цього часу? «Ми можемо шукати діалогу та обговорення з різними політичними силами, – підкреслює ієрарх, – аби спробувати врятувати те, що можна врятувати. Це все, що ми можемо зробити. Ми можемо наголошувати на тому, що закон, яким він був, не суперечив гідності людини. Смерть – це надзвичайно особистий вчинок, в який не можна втручатися, впливати ззовні. Людина не є володарем смерті, вона не може розпоряджатися смертю за власним бажанням. Природний початок і кінець існування – це два найважливіші моменти, що стосуються надприродної реальності. І людина не повинна втручатися».

Тенденція проти життя

Архиєпископ Лакнер зауважив, що Конституційний суд пояснює своє рішення тим, що заборона допомоги в суїциді, нібито, є певною формою дискримінації щодо реалізації особистих свобод людини, гарантованих Конституцією. «Але хто гарантує, що в майбутньому ті самі аргументи не можуть стати основою рішення, що дозволятиме також практикувати евтаназію?» – наголосив він, звертаючи увагу на інші країни, де легалізація евтаназії розпочалася саме з такого рішення.

Можливі наслідки рішення

Зальцбургський Архиєпископ зазначив, що самогубство в Австрії не є злочином. «І для мене це прийнятне, навіть якщо самогубство є неморальним вчинком, – пояснив він. – Рішення позбавити себе життя – це частина свободи особистості. До цього часу, однак, заборонялося надавати допомогу тим, хто вирішив покінчити життя самогубством: і це є неприйнятним і не повинно дозволятися. Неможливо створити інститут права, який дозволяє або навіть змушує когось допомогти людині позбавити себе життя. Не забуваймо, які наслідки це може мати. Може статися так, що лікарні, якими керують релігійні організації чи згромадження, будуть змушені надавати такий тип "послуг", що суперечить їхньому сумлінню. Це неприпустимо: лікарі та медичний персонал вже висловили застереження щодо цього».

Християни цього не роблять

На завершення ієрарх наголосив: «Церква, в принципі, приймає остаточну компетенцію Конституційного суду щодо питань, які стосуються конституційності законодавства. Але як Церква, ми не будемо застосовувати закон, який, ймовірно, буде прийнятий найближчим часом, і який дозволить асистоване самогубство. Нам здається, що ми повернулися до тих часів, коли був написаний “Лист до Діогнета”, де перелічено те, чого не роблять християни. Отже, я сподіваюся і молюсь, щоб одного дня ми могли сказати: християни цього не роблять».

Твій внесок у велику місію: підтримай нас в несенні слова Папи до кожної домівки

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *