Найкраще паливо для печей…

В селі колись пекли…

Святкування Різдва на нині…

Про те, як кілька д…

Як знайомилися хлопці й…

Кількадесят років т…

Святкування Різдва на нині…

Про те, як кілька д…

Веселе село біля Барвінкого.…

Ми зробили безпрере…

30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

«
»

Блаженніший Святослав провів підсумкову річну зустріч з працівниками Патріаршої курії

Починаючи 2020 рік ми до кінця не знали в які обставини впровадить нас Бог, але завершуючи можемо сміливо сказати, що ми як Патріарша курія дуже гідно його прожили. Блаженніший Любомир залишив нам заповіт: «Моліться і працюйте». Дякую, що кожен з вас у різний спосіб, можливо навіть у новий для себе сповнював слова цього заповіту. Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав сьогодні, 18 грудня, напередодні свята святого Миколая Чудотворця, під час зустрічі з працівниками Патріаршої курії. Уже традиційна зустріч наприкінці року цього разу відбулася онлайн через карантинні обмеження.

«Дорогі працівники Патріаршої курії, дякую за вашу працю, служіння і жертовність. Очевидно, що такі обставини завжди оголюють і виявляють всі нюанси і слабкості організації, структури чи просто людини і її здатності відповідати на виклики. Проте, дивлячись з іншого боку, ми справді досвідчили і побачили одне одного у нових обставинах і можемо сказати: «Боже, дякую Тобі за кожну людину, яку ти обдарував своїми дарами у нашій спільноті. Через неї ти благословив Церкву і дам можливість послужити Церкві і народу по цілому світі». Дякую, що ви могли швидко зорганізуватися у вашій гнучкості до життя і служіння у таких непростих обставинах», ‒ звернувся до працівників Патріаршої курії Блаженніший Святослав.  

Глава Церкви подякував працівникам за те, що вчасно дослухалися до церковного голосу і церковний простір не тільки храмів, а також і офісів міг бути безпечним. Предстоятель зазначив, що працівники курії допомогли дуже багато тим, хто опинився у скрутних обставинах в наслідок цієї хвороби.

«На початку пандемії ми створили антикризовий центр. Дякую усім, хто активно працював, щоб Церква дала гідне свідоцтво. Нам це вдалося. Церква стала лідером громадської думки і правильної відповіді на обставини карантину. До нас дуже уважно придивлялися і перебирали спосіб, дії і навіть висловлювання», ‒ підкреслив Глава УГКЦ.

Предстоятель Церкви також окреслив основні завдання на 2021 рік. Серед них основним є напрацювання стратегії нового душпастирського плану на наступних десять років.

«Ми шукатимемо відповіді не на те, що робити, а на те, як ми маємо робити. Беручи до рук плід праці попередньої синодальної групи, цього разу головний фокус душпастирської уваги спрямований на людину. Попередньо увага фокусувалася на парафії, а тепер на людині як на повноцінному члені цієї парафії. Новий план повинен бути логічним продовженням попереднього. Обов’язково необхідно зберегти тяглість», ‒ пояснив він.

Глава Церкви звернув увагу на два документи, які мають стати основою для опрацювання душпастирського плану: енцикліку папи Франциска «Fratelli tutti» і постсинодальне послання про бідність.

На завершення Блаженніший Святослав подякував усім працівникам за працю і побажав у новому році міцного здоров’я і натхнення Святого Духа. Відтак закликав усіх працівників долучатися до душпастирського планування.

«Зичу усім гарних, світлих і веселих свят попри всі обставини, бо радість Різдва приходить не із землі, яка є темна і непривітна, а з небес, ‒ від Спасителя. Саме Він принесе нам світло, тепло, мир, нову перспективу. Нехай ця радість Різдва нас супроводжує цілий рік як особлива близькість Бога, який приходить у людському тілі», ‒ додав наприкінці Верховний Архиєпископ УГКЦ.

Департамент інформації УГКЦ

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *