Найкраще паливо для печей…

В селі колись пекли…

Святкування Різдва на нині…

Про те, як кілька д…

Як знайомилися хлопці й…

Кількадесят років т…

Святкування Різдва на нині…

Про те, як кілька д…

Веселе село біля Барвінкого.…

Ми зробили безпрере…

30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

«
»

В уряді США розслідують алергічні реакції на вакцину Pfizer-BioNTech від COVID-19

Управління з контролю за продуктами і ліками США (FDA) проводить розслідування близько 5 випадків алергічних реакцій у людей, яким зробили щеплення вакциною від COVID-19 виробництва компаній Pfizer Inc та BioNTech. Про це у п’ятницю заявив Пітер Маркс, директор Центру оцінки та дослідження біопрепаратів Управління. За його словами, про алергічні реакції повідомили у більш, ніж одному штаті, включно із Аляскою.

"Ми тісно співпрацюємо з Центрами з контролю та профілактики захворювань, і ми також тісно співпрацюємо з колегами у Великій Британії, які повідомили про алергічну реакцію. Я думаю, що ми будемо розглядати усі доступні дані по кожній із цих реакцій щоб визначити точно, що відбулося, і ми будемо намагатись зрозуміти, який компонент вакцини міг допомогти викликати їх" – наводить слова Маркса видання The Hill.

За словама Маркса, в Управлінні не мають впевненості, що саме викликає алергію. Він відзначив, що хімікат під назвою поліетилен гліколь, який виробляють Pfizer та BioNTech і який присутній у вакцинах, "може бути причиною". Повідомляється, що реакція, яка спостерігалась у декількох осіб, може бути більш поширеною, ніж вважалося раніше.

Видання The Washington Post повідомляє, що Управління наголосило, що вакцина має використовуватись і надалі. Видання вказує на випадок у штаті Аляска, де медпрацівниця, яка отримала вакцину мала гостру реакцію, та випадок із інших медпрацівником у штаті Аляска, у якому реакція була менш гострою.

Видання відзначає, що "три випадки анафілаксії (2 у Великій Британії і один у США, відповідно до матеріалу The Washington Post – прим. ГА) – гострої алергічної реакції, яка може бути швидко подолана медикаментами – становлять ускладнення для влади, яка прагне добитись прийняття вакцини громадськістю".

Анафілаксія це алергічна реакція, яка досягає піку протягом декількох хвилин і характеризується порушенням дихання і падінням артеріального тиску і може призвести до анафілактичного шоку і смерті.

Повідомляється, що Управління також наголошує на вже існуючій вимозі, що установи, які роблять щеплення вакциною мають бути у стані негайно надати допомогу у разі будь-якої гострої алергічної реакції.

За даними Університету Джонса Хопкінса, станом на 19 грудня у США з початку пандемії налічується понад 17 мільйонів 500 тисяч випадків захворювання та понад 314 000 смертей.

У п’ятницю Управління з контролю за продуктами і ліками США повідомило про схвалення вакцини від COVID-19 компанії Moderna. Це вже друга вакцина схвалена у США.

"Дані вказують, що відомі та потенційні переваги вацини переважають відомі та потенційні ризики, які вона несе", – заявили у Управлінні.

"З наявністю двох вакцин для попередження COVID-19, Управління з контролю за продуктами і ліками США здійснило черговий ключовий крок у боротьбі проти цієї глобальної пандемії, яка викликає значну кількість госпіталізацій та смертей у США щодня", – заявив голова Управління Стівен Ган (Stephen Hahn – англ.)

Як повідомляє Reuters, раніше влада Британії заявила, що люди з історією анафілаксії, або гострої алерегічної реакції на ліки, або їжу, не повинні отримувати вакцину Pfizer-BioNTech від COVID-19.

Між тим, Управління з контролю за продуктами і ліками США (FDA) заявило, що американці з алергіями не є у групі небезпеки, і лише люди з історією гострих алергічних реакцій на вакцини, або інгредієнти цієї конткретної вакцини, мають уникати щеплення.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *