30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

Талдики та Худяки: давня…

12 стародавніх посе…

Вода та очерет замість…

Ми побували безпосе…

Талдики та Худяким: давня…

12 стародавніх посе…

Розповідь про життя села…

Перестройка для меш…

«
»

«Завдання людини – бути вінцем творіння і представляти творіння перед Отцем» – владика Михаїл Колтун до переможців екоконкурсу

17 грудня 2020 року відбулася святкова академія з нагоди вручення нагород переможцям Х ювілейного Всеукраїнського конкурсу «Відповідальність за створіння».

Цього разу, зважаючи на ситуацію, яка склалася, на жаль, переможці конкурсу не змогли особисто бути присутніми, але завдяки сучасним засобам комунікації усі зустрілися на онлайн-зустрічі на платформі Zoom, передає Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології.

Хоча не можливо повноцінно замінити дійсну зустріч, обмін думками та почуттями, все ж, перевагою стало те, що, мабуть, вперше за десять років всім переможцям з різних куточків України вдалося взяти участь у святковій академії разом із членами Міжнародного журі конкурсу.

Святкування розпочалося із молитви, яку очолив правлячий архиєрей Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ, екс-голова комітету з питань екології Синоду єпископів УГКЦ Михаїл Колтун. У своєму привітальному слові до учасників академії владика наголосив на тому, що нам всім є приємно, коли про нас хтось дбає. А завдання людини – бути вінцем творіння і представляти творіння перед Отцем. І ми повинні цю місію творити заради переображення світу і спасаючого післанництва Христа.

Опісля переможців конкурсу привітав очільник Бюро УГКЦ з питань екології проф. д-р морального богослов’я Володимир Шеремета. Він подякував конкурсантам за глибину змістовного наповнення та мистецького виконання робіт, а членам журі за допомогу у визначенні найкращих. Також підкреслив, що конкурс «Відповідальність за створіння» необхідний передусім в тій мірі, наскільки він допоможе нам славити Творця, цілісно, в сенсі вчення Папи Франциска про інтегральну екологію через наше особисте бережливе ставлення до природи, а також через твори подані на конкурс, які будуть видані окремою збіркою і будуть поширюватися для екологічної просвіти, і плекання загальної культури відповідальності за природну спадщину Творця.

Ярослав Нечесний, переможець в номінації «Вірш» продекламувавши переможний твір «Один не дорівнює п’ять», пригадав усім, що в нас одна планета, і що великим щастям є «жити в такім чудеснім храмі» і «вміти його оберігати».

Українська письменниця, д-р філологічних наук, професорка кафедри педагогіки початкової освіти Педагогічного факультету Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника Ольга Деркачова пригадала: «Не тільки ми є важливими, але й все, що довкола нас: ми, як і жива природа, є діти Божі. Ми багато і довго розкидали каміння, і вже час його збирати. А такі конкурси допомагають зупинитися, замислитися і зробити щось добре для Бога і планети».

До привітань долучився також ще один член журі відомий український культурний і громадський діяч в Естонії, керівник Центру української культури в Таллінні, заслужений художник України, ініціатор унікальної збірки ікон «Святі з природою» Анатолій Лютюк. Пан Анатолій серед конкурсних робіт виокремив малюнки, які, на його думку, були намальовані від душі, і в них відображена правдивість того, що відчувають автори. «Наше головне завдання – надихати молодих людей по-божому ставитись до оточуючого світу, а що найважливіше – власним прикладом» – наголосив п. Анатолій.

Наприкінці святкової академії було розіграно супер-приз – електричний велосипед за допомогою програми випадкового генерування чисел, власником якого стала Інна Чемериченко, котра зайняла третє місце в номінації «Роздуми-проповідь».

На завершення святкової академії всі учасники помолилися молитву «Славен будь», разом із п. Олею Рожак, переможницею в номінації «Молитва», і отримали благословення від владики Михаїла.

Департамент інформації УГКЦ за матеріалами https://www.ecoburougcc.org.ua

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *