Талдики та Худяким: давня…

12 стародавніх посе…

Розповідь про життя села…

Перестройка для меш…

Хутір Калити на Харківщині:…

На хуторі Калити ме…

Як на селі ліпили…

Як на селі ліпили з…

Село Чуднівці, сім кілометрів…

Колись жвава та щіл…

Бойове мистецтво хортинг в…

На території Солони…

Відійшов у вічність Микола…

Громадськість нашог…

Про зниклі хутори Яроші…

Яроші, Іващенки &md…

«
»

Блаженніший Святослав: «Людина створена для життя, а не смерті»

Смерть – це найбільший абсурд, бо людина не створена для смерті, а для життя. Таку думку висловив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у програмі «Відкрита Церква. Підсумки року», відповідаючи на запитання журналіста та телеведучого Сакена Аймурзаєва.

«Смерть – це найбільший абсурд, бо людина не створена для смерті, а для життя. На жаль, цього року той абсурд щораз то більше навалюється на всіх нас», – зазначив Предстоятель. Він зауважив, що люди бунтуються проти смерті, адже відчувають, що люди, які ще могли б жити, помирають.

«Ми відчуваємо, як люди помирають через банальний розвал медичної системи в Україні. Хоча лікарі намагаються віддати своє здоров’я і навіть життя, щоб врятувати пацієнта. Знаєте, що смерть пацієнта – це поразка лікаря. Це – рана для його професійної гідності», – сказав Глава Церкви і додав: «З іншого боку бачимо, що ми в тих обставинах по-новому зустрілися з обличчям смерті і намагаємося по-християнськи його осмислити. Завжди смерть близької людини завдаватиме колосальної рани».

Блаженніший Святослав розповів, як можна допомогти людині, яка терпить біль втрати близької людини.

«Коли йдеться про супровід людини, яка переживає біль втрати дорогої особи, – каже він, – потрібно мати час, щоби з тією людиною посумувати. Треба дати можливість пережити цю емоцію, прийняти смерть, а відтак дальше навчитися жити». Натомість поверхово поплескати когось по плечі і сказати, щоб не переживав, – це, за словами Глави Церкви, не допоможе пережити втрату близької людини, а приведе до ще більшого болю.

«Ми цього року зрозуміли наскільки важливим є медичне капеланство, зокрема присутність священника у закладах охорони здоров’я, щоб супроводжувати тих людей, які дивляться в обличчя власної смерті», – зазначив Блаженніший Святослав.

«Христос воскрес. Ми віримо у воскресіння і в те, що кожен з нас покликаний пережити свою власну смерть. Смерть – це одна з подій у нашому житті. У цій вірі необхідно зростати. Коли настане момент моєї особистої смерті, він буде перевіркою того, наскільки я вірю в те, що Христос справді воскрес», – підсумував Отець і Глава УГКЦ.

Пригадуємо, 16 грудня о 18:00 на «Живому телебаченні» у прямому ефірі вперше у новому форматі вийшла програма «Відкрита Церква» з Блаженнішим Святославом. У програмі разом з Главою УГКЦ підсумки року, що минає, підбивали відомі українські журналісти: Соня Кошкіна, Інна Кузнецова, Віталій Портніков і Сакен Аймурзаєв. До ефіру через Zoom долучалися також глядачі програми – священники і миряни.

Департамент інформації УГКЦ

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *