30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

Талдики та Худяки: давня…

12 стародавніх посе…

Вода та очерет замість…

Ми побували безпосе…

Талдики та Худяким: давня…

12 стародавніх посе…

Розповідь про життя села…

Перестройка для меш…

«
»

Спецрозслідування: що захищає «Беркут» в Білорусі. Частина I

Публікуємо першу частину нового OSINT-розслідування білоруської редакції міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm про ідентифікацію екс-бійців розформованого українського спецпідрозділу «Беркут», які продовжили службу в білоруській міліції і тепер придушують акції протесту проти режиму Лукашенка вже в Республіці Білорусь.

Уточненя раніше ідентифікованих даних

У результаті першого OSINT-розслідування, проведеного білоруської редакцією InformNapalm у 2017 році, були виявлені троє втікачів екс-бійців «Беркуту» на службі в міліції Білорусі: Микола Стогорняк, Сергій Гавриляк та Сергій Панасенко. Всі вони тепер співробітники ОМОН ГУВС Мінського міськвиконкому.

У ході нового розслідування були не тільки підтверджені дані фігуранта попереднього матеріалу Сергія Панасенка, але також встановлено його повне ім’я, точна дата і місце народження.

Панасенко Сергій Сергійович

Народився 01.02.1988 року в с. Ганнівка Березанського району Миколаївської області УРСР. Проживав у селі Улянівка Миколаївського району тієї ж області. Після закінчення строкової служби в армії був прийнятий в роту міліції особливого призначення (РМОП) «Беркут» при УМВС України в Миколаївській області.

У листопаді 2013 року в складі миколаївського підрозділу Панасенко був відправлений до Києва. Після перемоги Революції Гідності втік до Білорусі. Від режиму Лукашенка він отримав громадянство і службу в мінському ОМОНі.

Після публікації результатів попереднього розслідування Панасенко змінив назву свого облікового запису в соціальній мережі «VK» на «Сергій Чернобаєв», видалив фотографії та кілька десятків контактів зі списку друзів. Він також скористався можливістю соціальних мереж зробити свій аккаунт приватним і закрив доступ до нього. Однак його профіль повністю збережений в сервісах веб-архіву. Всі вилучені контакти були вивчені, що дозволило встановити особу ще кількох фігурантів цього розслідування.

Сергій Панасенко впізнаний на груповій фотографії, на якій також зафіксований фігурант попереднього розслідування, колишній «беркутівець» і чинний співробітник мінського ОМОНу Микола Стогорняк.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *