Хутір Калити на Харківщині:…

На хуторі Калити ме…

Як на селі ліпили…

Як на селі ліпили з…

Село Чуднівці, сім кілометрів…

Колись жвава та щіл…

Бойове мистецтво хортинг в…

На території Солони…

Відійшов у вічність Микола…

Громадськість нашог…

Про зниклі хутори Яроші…

Яроші, Іващенки &md…

У день вшанування жертв…

У день вшанування ж…

У день вшанування жертв…

У день вшанування ж…

«
»

Владика Павло Хомницький: «Пам’ятайте, що з народженням Христа перемагається всякий страх і сумніви»

Сьогодні особливо звертаюся своїми думками та молитвами до тих українських моряків, які переживають не лише ізоляцію на своїх суднах, а й фактичне ув’язнення у в’язниці. Ми не забули про Вас, і я молюсь до Пресвятої Богородиці, щоб вона дала вам сили витримати це неймовірне випробування.

У цьому запевнив у своєму Різдвяному привітання керівник Департаменту Морського апостоляту Української Греко-Католицької Церкви владика Павло Хомницький.

«Наближаючись до святкування дня  народження нашого Господа і Спасителя, Ісуса Христа, запевняю в моїх молитвах за всіх вас, хто працює на торгових суднах, розкиданих світовим океаном, а також за Ваші сім’ї вдома в Україні , які гостро відчувають вашу відсутність у цей час пандемії Covid-19 і особливо зараз в часі Різдва. Нехай Богородиця покриє Вас своїм могутнім Омофором, дасть вам терпіння і направить вас безпечно до своїх домівок та сімей, коли дозволять обставини», – йдеться у Різдвяному зверненні.

Єпископ пригадав, що  народження Ісуса теж глибоко вплинуло на життя тих, хто був його свідком. Зокрема Йосиф  і Марія були звичайною парою, яка готувалась до нормального подружнього життя, поки ангел Господній не відвідав їх і не змінив усіх їхні плани. Пастухи влаштовувались на звичайну, спокійну  ніч біля  своїх отар, коли ангели раптово заповнили небо над ними, порушуючи їхній сон. І волхви в далекій Персії зосереджувались на своїх книгах і телескопах, коли одинока, яскрава зірка змусила їх вирушити в далеку подорож. За його словами, звістка про народження Ісуса не лише перервала життя цих людей, вона повністю перевернула їх!

«Але кожен з них прийняв це несподіване вторгнення у своє життя, не скаржившись і не впадаючи у відчай. І завдяки цьому вони були винагороджені великим даром: привілеєм бути першими людьми, які пізнали Сина Божого во плоті!»- наголосив він.

Пандемія, яка зараз поширюється по всьому світу, – пише архиєрей, – також може розглядатися як несподіване та небажане вторгнення у наше життя. Це теж глибоко змінило все наше життя. Через це ми не можемо подорожувати до своїх домів і бути зі своїми близькими в цей особливий час року, коли наші думки звертаються до них. Багато з нас буквально потрапляють у пастку на своїх кораблях, не можуть залишити їх і не можуть спілкуватися з родинами та друзями. Ми сповнені безпорадності та безнадії. Дуже часто запитуємо: «Коли все закінчиться?»

«Не впадаймо у відчай. Візьмімо приклад з Йосифа та Марії, пастухів та волхвів, які не зневірились, а навпаки, прийняли зміни у своєму житті з терпінням та смиренням. І через це вони були винагороджені. Ми теж будемо нагороджені миром і благословенням новонародженої дитини-Христа, якщо проявимо терпіння та наполегливість у цей важкий для всіх нас час», – заохочує владика Павло.

«Пам’ятайте, що з народженням Христа перемагається всякий страх і сумніви, проганяється вся темрява і холод, залишаються  лише світло, тепло, надія і любов новонародженого Еммануїла. Бо з нами Бог! Нехай новонароджений Син Божий благословляє, направляє та захищає кожного з вас, ваші сім’ї та судна, на яких ви працюєте», – побажав на завершення керівник Департаменту Морського Апостоляту УГКЦ.

Департамент інформації УГКЦ

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *