Найкраще паливо для печей…

В селі колись пекли…

Святкування Різдва на нині…

Про те, як кілька д…

Як знайомилися хлопці й…

Кількадесят років т…

Святкування Різдва на нині…

Про те, як кілька д…

Веселе село біля Барвінкого.…

Ми зробили безпрере…

30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

«
»

Архітектори пропонують зімітувати у центрі Львова Полтву і пустити тут штучний потік.

Львівське архітектурне бюро Guess Line Architects розробило концепцію влаштування «механічного» потоку на пішохідній алеї на проспекті Свободи у центрі Львова, який би імітував русло річки Полтва. Архітектори запропонували влаштувати штучну водойму навпроти Оперного театру і до пам’ятника Тарасові Шевченку, розповів координатор Guess Line Architects Андрій Лесюк.

  

Фото www.facebook.com/guesslinearch

Андрій Лесюк зазначив, що запропонована концепція є відповіддю на запит громади бачити у центрі Львова водойму, який зокрема формується на знанні, що до кінця ХІХ століття вздовж сучасного проспекту Свободи у Львові протікала Полтва, яку пізніше заховали у колектор.

«У центрі Львова під землею протікає річка Полтва. Багатьох львів’ян десятиліттями також хвилює думка, як відновити закопану річку? Ідеї вивільнення Полтви та альтернативні – влаштування штучних водойм віддавна дискутуються у «Львівській Політехніці». Відкривати Полтву на сьогодні є недоцільно. Вона «працює» у загальній системі водопостачання міста, і очищати її воду, щоб піднімати на наземний рівень на проспекті Свободи було б дуже складно та дороговартісно. – прокоментував архітектор «Збручу». – Разом із цим, є вмотивований запит містян на покращення міського середовища: багато людей хотіли б бачити водойму у центрі міста, бо їх загалом бракує у Львові. Також вона б була великою принадою для туристів. Відтак ми розробили власне бачення, як задоволльнити ці запити».

Фото www.facebook.com/guesslinearch

Відповідно до проєкту, штучний потік протяжністю 100-120 метрів та шириною до 7 метрів пропонують влаштувати на так званій  «стометрівці» від пам’ятника Шевченкові до площі перед Оперним театром. Також передбачено збереження існуючих дерев, часткове розширення всієї території «стометрівки» і створення двох мостиків для переходу через водойму. Взимку її пропонують використовувати як ковзанку.

 

Сама штучна водойма має працювати за принципом фонтану: вода заливається в резервуар, звідки насос із фільтрами автоматично перекачує її по колу. На реалізацію такої ідеї, за оцінками архітекторів, необхідно щонайменше 3 тисячі доларів.

Фото www.facebook.com/guesslinearch

«За найскромнішими оцінками, реалізація проєкту коштувала б 3 мільйони доларів. Нам цей проєкт ніхто не замовляв. Об’єктивно, він не є першочерговим для міста в умовах складних фінансових обставин в країні. Однак цим проєктом ми хочемо показати наше бачення змін у Львові, і будемо готові до участі у відповідних конкурсах, коли вони будуть на часі», – зазначив Андрій Лесюк.

Додамо, архітектори Guess Line Architects спроєктували Меморіал Небесної Сотні у Львові, а також стали переможцями архітектурного конкурсу на проектування нового готелю на вул. Дорошенка, 2.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *