Талдики та Худяки: давня…

12 стародавніх посе…

Вода та очерет замість…

Ми побували безпосе…

Талдики та Худяким: давня…

12 стародавніх посе…

Розповідь про життя села…

Перестройка для меш…

Хутір Калити на Харківщині:…

На хуторі Калити ме…

Як на селі ліпили…

Як на селі ліпили з…

Село Чуднівці, сім кілометрів…

Колись жвава та щіл…

«
»

Британія домовилася про збереження вільної торгівлі з ЄС за тиждень до крайнього терміну

Британський уряд перед початком різдвяних свят 24 грудня оголосив про завершення тривалих і болісних переговорів з Європейським Союзом про майбутні умови торгівлі Великої Британії та ЄС, починаючи з 1 січня 2021 року.

Велика Британія офіційно припинила членство у Євросоюзі 31 січня 2020 року, але упродовж одинадцятимісячного перехідного періоду у відносинах британців з Європою зберігалися правила спільного європейського ринку і європейського митного союзу.

Згідно з досягнутою угодою співпраця Лондона з Брюсселем надалі також триватиме в галузях безпеки, транспорту, енергетики, у справах подолання наслідків зміни клімату, тощо.

«Хоча ми вийшли з ЄС, ця країна і надалі буде культурно, емоційно, історично, стратегічно, геологічно поєднаною з Європою», – підкреслив прем’єр-міністр Борис Джонсон, оголошуючи про домовленість з ЄС.

Борис Джонсон, який здобув владу під гаслами втілення результатів референдуму 2016 року про вихід країни з ЄС, завжди наполягав, що самостійність відкриє кращі перспективи для розвитку країни.

У заяві британського уряду у четвер йдеться: «Ця угода дає усе, що було обіцяно британському суспільству під час референдуму 2016 року і на виборах минулого року».

Критики процесу, що отримав назву «Брекзит», вказують, що британська економіка вже зазнала шкоди, яка найпомітніше виявилась у послабленні британської валюти щодо євро та американського долара.

Опоненти також заявляють, що навіть з угодою про збереження вільної торгівлі економічні відносини Британії з Європою зміняться і підприємствам доведеться долати більше бюрократичних перешкод ніж досі.

Урсула фон дер Ляєн, президент Європейської комісії сказала, що досягнена угода «справедлива, збалансована», і що її укладення було «відповідальною справою для обох сторін».

Президент Франції Еммануель Макрон сказав, що угода з Британією стала результатом «європейської єдності і твердості».

«Європа рухається вперед і може дивитися у майбутнє, об’єднана, суверенна і сильна», – проголосив Макрон у дописі в Twitter.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *