Найкраще паливо для печей…

В селі колись пекли…

Святкування Різдва на нині…

Про те, як кілька д…

Як знайомилися хлопці й…

Кількадесят років т…

Святкування Різдва на нині…

Про те, як кілька д…

Веселе село біля Барвінкого.…

Ми зробили безпрере…

30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

«
»

Папа до ліванців: Нехай сяйво вифлеємської зорі розсіє пітьму безнадії

Папа до ліванців: Нехай сяйво вифлеємської зорі розсіє пітьму безнадії
Через лист, написаний на ім’я Патріарха Маронітської Церкви, який також очолює Асамблею католицьких патріархів і єпископів Лівану, Святіший Отець склав різдвяні вітання ліванському народові, що переживає непростий період в своїй історії.

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ – Ватикан

Зберегти надію на життя в мирі, залишаючись для світу посланням свободи та свідченням доброго співжиття разом. Такі побажання Папа Франциск склав ліванському народові з нагоди цьогорічного Різдва. Уважність Глави Католицької Церкви до Близького Сходу відома. Готуючись у березні відвідати Ірак, він скерував окремий погляд і на Ліван, країну, що засвідчила можливість мирного співжиття різних громад у цьому регіоні, але сьогодні ця рівновага розхитана затяжною економічною кризою, обтяженою наслідками пандемії та нищівного вибуху, що стався на початку серпня в порту столиці.

Світло Різдва проганяє темряву

Святіший Отець написав листа на ім’я Блаженнішого Бшари Бутроса кардинала Раї, Антіохійського Патріарха Маронітської Церкви, звертаючись через нього «до всіх ліванців, без різниці на спільноту та релігійну приналежність» із кількома словами «втішення та підбадьорення з нагоди відзначення Різдва Господа Нашого Ісуса Христа, Князя Миру».

«Великий біль викликає у моєму серці бачити страждання та тривогу, що приглушує вроджену підприємливість і жвавість Країни кедрів. Ще більше болю завдає бачити, як викрадаються всі найдорожчі надії на життя в мирі, на те, щоб і надалі залишатися для історії та для світу посланням свободи та свідченням доброго співжиття», – пише Папа, додаючи, що поділяє з ліванцями тягар їхніх втрат, насамперед, коли думає про «молодь, у якої відбирається будь-яка надія на краще прийдешнє». «Але, – додає він, – у цей день Різдва “народ, який ходив у пітьмі, побачив світло велике”, світло, що проганяє страх і вливає в кожного надії в упевненості, що Боже провидіння ніколи не залишить».

Вкорінені та стійкі мов кедри

Святіший Отець звернув увагу на те, що Ліван часто згадується у Святому Письмі, а найвідомішим образом з кедр, до якого псалмоспівець порівнює праведника, стверджуючи: «Праведник розквітне як пальма, як кедр у Лівані виросте». Величність кедра в Біблії є «символом стійкості, постійності, захисту». Це дерево є символом праведника, «вкоріненого в Господі», який «навіть у старості підводиться та приносить рясні плоди».

«В ці дні Емануїл, Бог з нами, стає нашим ближнім, крокує поруч із нами. Довіртеся Його присутності, Його вірності. Немов кедр, черпайте з вашого глибокого коріння спільного співжиття, щоби знову стати солідарним народом; немов кедр, опирайтеся кожній бурі, зумійте використати теперішні обмеження для того, щоби наново відкрити свою тотожність, якою є нести в світ аромат пошани, співжиття та плюралізму, ідентичність народу, який не покидає свої домівки та свій спадок, який не дозволяє, аби провалилася мрія тих, які повірити в майбутнє прекрасної та процвітаючої країни», – закликав Папа.

Підвести погляд до зорі, що проганяє пітьму

Глава Католицької Церкви звернувся із закликом до політичних і релігійних провідників країни, почерпнутим із пастирського листа патріарха Еліаса, що очолював Маронітську Церкву на початку ХХ століття, нагадуючи тогочасним політикам і провідникам, «які утримуються за рахунок народу», про обов’язок «шукати громадський інтерес», пам’ятаючи, що їхня праця присвячена не собі самим, але «державі та народові», який вони представляють.

«Врешті, любов до дорогого ліванського народу, який розраховую відвідати, як тільки це стане можливим, поєднана з постійною турботою, яка надихала діяльність моїх попередників і Апостольської Столиці, спонукає мене знову звернутися до міжнародної спільноти. Допоможімо Ліванові залишитися поза конфліктами та регіональним напруженням. Допоможімо йому вийти із затяжної кризи та відновитися», – пише Святіший Отець, завершивши листа побажанням для ліванців: «Серед пітьми ночі підведіть свій погляд і нехай вифлеємська зоря стане вашим провідником і підбадьоренням, аби заглибитися в Божу логіку, щоб не загубитися в дорозі та не втратити надію».

Твій внесок у велику місію: підтримай нас в несенні слова Папи до кожної домівки

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *