Веселе село біля Барвінкого.…

Ми зробили безпрере…

30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

Талдики та Худяки: давня…

12 стародавніх посе…

Вода та очерет замість…

Ми побували безпосе…

Талдики та Худяким: давня…

12 стародавніх посе…

«
»

Пролітаючи над:… архів у Бернардинському монастирі

Z продовжує публікацію циклу відеооглядів визначних пам’яток Галичини, знятих з висоти. Здебільшого це замки, палаци, фортифікаційні та сакральні споруди, які руйнуються просто на очах, і наше покоління може виявитися останнім, яке ще має шанс побачити їх на власні очі. Ниніж, у день, коли відзначаємо День працівників архівної справи, Вашій увазі приміщення одного із найдавніших архівів в Україні, розташоване у львівському Бернардинському монастирі.

Атмосфера Центрального державного історичного архіву України у Львові повертає нас у XVІІ століття. У 1600–1630 роках на місці давнього храму зведено мурований монастирський оборонний комплекс ордену Бернардинів.

Будівничими костелу та монастиря були Павло Римлянин, згодом Амврозій  Прихильний та Андреас Бемер. У стилістиці храму поєдналися епохи ренесансу, бароко та маньєризму. До наших часів збереглися монастирські настінні розписи. У східному крилі монастиря розташовувалась бібліотека.

У 1784 році австрійська влада заснувала в келіях монастиря «Архів гродських і земських актів міста Львова», який став попередником сучасного архіву. На той час архів налічував понад 10 тисяч судових книг.

На сьогодні в архівних фондах зберігаються документи XII–XX століть. Архів налічує понад 1.2 мільйона справ.

Історичний архів у Львові  – один  з найдавніших і найбагатших архівів України.

Будівля Бернардинського монастирського комплексу внесена до переліку пам’яток всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *