Найкраще паливо для печей…

В селі колись пекли…

Святкування Різдва на нині…

Про те, як кілька д…

Як знайомилися хлопці й…

Кількадесят років т…

Святкування Різдва на нині…

Про те, як кілька д…

Веселе село біля Барвінкого.…

Ми зробили безпрере…

30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

«
»

2020 став роком екстремальних природних катаклізмів. У США перелічили рекорди

2020 став роком екстремальних ураганів, лісових пожеж, посух, танення льодів в світі, згідно з даними наведеними в доповіді ООН, опублікованій на початку грудня.

«В 2020 більше 50 мільйонів людей в світі зазнали подвійного удару: з боку надзвичайних ситуацій, пов‘язаних з кліматом (повені, посухи та шторми), а також з боку пандемії COVID-19, – йдеться в доповіді ООН. – Країни Центральної Америки постраждали від потрійного удару: від ураганів Ета та Йота, COVID-19 та існуючих там гуманітарних криз».

Журнал Scientific American [Науковий Американець] а також агенція ABC News перелічили природні катаклізми минулого року, що заторкнути США і стали рекордними. Ось лише кілька з них.

Урагани в Атлантиці

Ураган в Маямі, Флорида

 • Лише вдруге за історію було використано весь алфавіт для назв ураганів Атлантики (назви надаються штормам із швидкістю вітру 63-117 кілометрів на годину)
 • 2020 сезон ураганів побив рекорд 2005 року – в 2020-му було зафіксовано 30 штормів, достатньо потужних, щоб отримати назву.
 • 8 листопада тропічний шторм Ета досяг островів поблизу Флориди. Вперше 12-тий шторм досяг Флориди за один сезон. Лише за тиждень перед цим, цей рекорд побили урагани Зета та Дельта.

Лісові пожежі

Пожежа «Кемерон Пік» в Колорадо, жовтень 2020 року

 • Від лісових пожеж вигоріло більше 1,5 мільйона гектарів землі в Каліфорнії – майже вдвічі більше ніж попередній рекорд 2018 року.
 • П‘ять із шести найбільших пожеж штату зареєстровані у цьому році.
 • Пожежа «Кемерон пік» в Колорадо, що вирувала 112 днів, стала найбільшою за історію штату і перевершила попередній рекорд, який за два місяці перед тим поставила пожежа «Пайн глач». Три з чотирьох найбільших пожеж в Колорадо зафіксовано цього року.

Дощі та повені

Повінь у Мічигані

 • Зливи та підняття рівня води спричинили руйнування двох дамб поблизу міста Мідленд в Мічигані, 10 000 мешканців евакуювались через повінь.

Спека

Спектона погода тривала і на початку вересня в Каліфорнії

 • Місто Феніск в Аризоні вперше зафіксувало рекорд спекотної погоди – температура вище 38 градусів за Цельсієм трималась 144 дні.
 • В Каліфорнії серпень, вересень та листопад стали найспекотнішими місяцями за всю історію штату.

Торнадо

Руйнівні торнадо реєстрували в Теннессі навесні 2020 року

 • Щонайменше 140 торнадо було зафіксовано в середній частині США у квітні. Ці торнадо стали найбільш смертоносними з 2014 року.
 • Штат Теннессі найбільше постраждав від торнадо, які призвели до загибелі 28 людей цього року, згідно з даними Національної погодної служби США.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *