30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

Талдики та Худяки: давня…

12 стародавніх посе…

Вода та очерет замість…

Ми побували безпосе…

Талдики та Худяким: давня…

12 стародавніх посе…

Розповідь про життя села…

Перестройка для меш…

«
»

Митрополит Борис Гудзяк: «Покликання Церкви, нас усіх – свідчити один одному про правдиві речі»

Завдання Церкви – йти поруч з проблематичним суспільством, супроводжувати його, але одночасно плисти проти течії. Церква часом має «гладити проти шерсті», як вона це робила в ХХ столітті у радянський час. Роль Церкви не в тому, щоб плескати по плечі людину в кожних обставинах. На цьому наголосив владика Борис Гудзяк, митрополит і архиєпископ Філадельфійський, в передріздвяному інтерв’ю виданню «Українська правда».

Архиєрей зауважив, що Українська Греко-Католицька Церква сьогодні і йде в ногу з суспільством, і водночас не встигає цього робити. Але завдання Церкви, за словами митрополита, залишається незмінним –  свідчити правду.

«Ми живемо в епоху, – каже владика-митрополит, – коли у західній цивілізації людина вперше каже, що правди не існує – є твоя правда, і є моя правда. Ти кажеш – біле, я кажу – чорне, але це твоє право, правда? Я не буду посягати на твоє право, ти можеш біле назвати чорним. Можливо, ти маєш на це право, але це не є правдою».

«У цьому є велика епістемологічна проблема. Як ми пізнаємо правду? Якою і чим вона є? – запитує він і тут же відповідає: – Остаточною правдою в християнському розумінні не є щось, а є хтось. Христос є правда, дорога і життя».

Розповідаючи про служіння УГКЦ у США, владика Борис зазначає, що в Америці Церква зобов'язана дотримуватися карантинних правил, зокрема соціальної дистанції та маскового режиму в храмах. «У Філадельфії заборонені всі інші зустрічі, крім церковних, де більше, ніж 10 осіб, навіть вдома на Різдво – членів родини не може бути більше 10», – додав архиєпископ і митрополит Філадельфійський.

Архиєрей також наголосив, що під час карантину стає очевидним те, що Церква – не так будинок, як, передовсім, Тіло Христове. Церква – це люди, які перебувають у спілкуванні, у стосунках, у любові. «Фізична близькість, – каже він, – для цього має колосальне значення, але ми також зрозуміли, що можна плекати ці стосунки, коли ми не можемо бути близько один до одного».

Читайте також повне інтерв'ю з владикою Борисом Гудзяком.

Передбачаючи розвиток подій у майбутньому, владика вважає, що цілком ймовірно, що багато людей відійде.

«Ті, хто з обов’язку ходили до церкви, а тепер уже практично рік звільнені від цього обов’язку, можуть до цього так званого обов’язку не повернутися; залишитисялише онлайн, або взагалі лишити цю справу. Я переконаний, що поважний процент таких буде. В Америці на кожного нового католика є 5 чи 6 католиків, які відходять від Церкви – статистично ми перебуваємо на спаді», – констатує владика, але тут же обнадіює: – «Але з іншого боку, ще ніколи в історії людства не було стільки католиків і стільки християн. Церква зараз на висоті розвитку. На цифри треба дивитися з перспективи і з вірою», – додав митрополит Борис.

Департамент інформації УГКЦ

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *