30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

Талдики та Худяки: давня…

12 стародавніх посе…

Вода та очерет замість…

Ми побували безпосе…

Талдики та Худяким: давня…

12 стародавніх посе…

Розповідь про життя села…

Перестройка для меш…

Хутір Калити на Харківщині:…

На хуторі Калити ме…

«
»

Фільм «Католицизм» вийшов на широкий екран

25 грудня у Львові в «Кінопалаці «Копернік» відбулася прем’єра документальної стрічки «Католицизм». Квитки на показ розкупили за кілька днів. З огляду на успіх прем’єри, представники кінотеатру запропонували продовжити сеанси показів до 6 січня.

Фільм також демонструватимуть 2-3 січня в м. Івано-Франківськ в кінотеатрі «Люм’єр». У рамках показів в кінотеатрі глядачі мають унікальну нагоду побачити дві серії з 10-серійного циклу.

Для створення першої серії, знімальна група відправилася до Святої Землі. Ведучий єпископ Роберт Баррон розповідає про те, що народжений там Месія зовсім не був таким собі лагідним молодим чоловіком, це була сильна і надзвичайна Особа, зустрівшись з якою, люди «дивувалися і страхалися». В наступній серії глядачі отримують відповідь на питання «Що таке Церква?» і в чому унікальне католицьке розуміння зв’язку Ісуса Христа з Церквою. Тут уже Роберт Баррон подорожує від центру Церкви в Римі до Нью-Йорка, Сан-Пауло, Маніли та Ріо-де-Жанейро. Таким чином ведучий провадить глядача крізь усю християнську історію найбільш визначними і знаковими місцями світу.

Знятий у стилі документально-пізнавальних програм телеканалу Discovery, фільм захоплює з першого кадру і звуку. Загалом зйомки відбувалися у 50-ти локаціях у 15-ти країнах світу. Споглядаючи шедеври культури і мистецтва разом з ведучим єп. Барроном, глядачі мають нагоду пізнавати істину, добро і красу католицької віри, мандруючи від історичних місць священної землі Ізраїлю до живого серця Уґанди, від славних святинь Європи до вулиць Мехіко, Калькутти та Нью-Йорка.

«Якісна робота світового рівня кінематографістів і операторів у співпраці з харизматичним проповідником та в поєднанні з гарним українським дубляжем дає вражаючий ефект. І це може бути моделлю для сучасної катехизації і євангелізації: як за допомогою медійних художніх засобів допомагати віруючим і невіруючим зустрітись з божественним виміром буття», – відзначив під час допрем’єрного показу фільму о. Стефан Батрух, парох храму Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ з Любліна, відомий українському глядачеві, як співавтор документальних фільмів «Невигідний Шептицький» та «Парох Майданека». Отець Стефан наголошує, що «справжня євангелізація за допомогою кіно може бути дуже ефективною, але тільки за умови, якщо відповідатиме найвищим сучасним світовим стандартам кіноіндустрії».

Можливість отримати настільки якісний кінопродукт українцям подарував меценат Богдан Батрух, який, переглянувши оригінальну версію «Католицизму», вирішив, що це повинно з’явитись і українською. Тому український дубляж було здійснено у студії «Le Doyen», власником якої є п. Богдан. За словами координаторки проєкту “Католицизм” в Україні с. Климентії Луків, до співпраці було залучено найкращих вітчизняних фахівців перекладу і дубляжу, а також найкращих спеціалістів з інших сфер: юристів, редакторів, консультантів, інженерів IT.

“Українською єпископ Баррон говорить голосом актора Юрія Кудрявця. А перекладачем перших трьох серій був Олекса Негребецький – метр українського дубляжу, відомий зі своїх перекладів фільму “Альф”, мультика “Тачки” та багатьох інших кінострічок і мультфільмів. Інші серії переклав Роман Дяченко, серед перекладацького доробку якого – “Гобіт”, “Пірати Карибського моря”, “Історія іграшок” та ін.”

Звісно, особливо глядачі завдячують самому автору і натхненнику проєкту – одному з найхаризматичніших проповідників у сучасній Католицькій Церкві – єпископу Роберт Баррон. Його часто називають “Єпископом Голлівуду”, тому що він є єпископом-помічником архидієцезії Лос-Анджелеса, вікарієм душпастирського округу Санта Барбара. Як відомий коментатор сучасної культури, проникливий мислитель і науковець, єпископ Баррон виступає не лише в університетських аудиторіях та церковних залах. Його лекції відбувалися у Бібліотеці Конгресу США та в штаб-квартирах Google, Facebook та Amazon.

Проєкт «Католицизм» має євангелізаційну мету і включає книгу, десятисерійний фільм (його можна придбати на флеш-носії) та унікальну розробку від World on Fire – навчальну програму для занять в малих групах на парафіях.

Повідомтла с. Климентія Луків

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *