30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

Талдики та Худяки: давня…

12 стародавніх посе…

Вода та очерет замість…

Ми побували безпосе…

Талдики та Худяким: давня…

12 стародавніх посе…

Розповідь про життя села…

Перестройка для меш…

«
»

Китайську активістку, яка писала про COVID-19 в Ухані, ув‘язнили на 4 роки

До чотирьох років ув’язнення засудили в Китаї активістку Чжан Чжань, яка повідомляла про перебіг ранньої стадії пандемії в Ухані. Про це заявив адвокат активістки Рен Куанніу а також правозахисні групи країни, пишуть ЗМІ.

Судове засідання відбулось в Шанхаї в понеділок.

Чжан Чжань проводила прямі включення та писала дописи, де повідомляла про переповнені лікарні, порожні крамниці в лютому в Ухані. Вона критикувала дії влади Китаю за недостатнє інформування громадян. Її повідомлення набули великої популярності в соцмережах.

Чжань затримали в травні і вона оголосила голодування в червні, повідомляють ЗМІ з посиланням на дані Amnesty International. Правозахисники також заявили, що Чжань утримують на примусовому годуванні, яке Amnesty International прирівнює до катування.

«Вона сказала, коли я її відвідував: «Якщо вони винесуть мені жорсткий вирок, я відмовлюсь від їжі до кінця» … Вона думає, що помре у в‘язниці». – сказав Рен перед судом.

Суд над Чжань став першим судом над журналістом за повідомлення про пандемію коронавірусу. Наразі невідомо про перебування ще трьох журналістів, які писали з Уханя на початку пандемії – Чен Кіуші, Фентезі Бін та Лі Жехуа, пишуть ЗМІ.

Китай часто критикують за обмеження свободи слова а також приховування правди про початок пандемії COVID-19.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *