30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

Талдики та Худяки: давня…

12 стародавніх посе…

Вода та очерет замість…

Ми побували безпосе…

Талдики та Худяким: давня…

12 стародавніх посе…

Розповідь про життя села…

Перестройка для меш…

«
»

Палата представників США подолала вето президента Трампа на законопроект про оборонний бюджет країни

Палата представників Конгресу США проголосувала за подолання вета президента Трампа на закон про фінансування національної оборони США у 2021 році. Це перше подібне рішення Конгресу за час перебування Дональда Трампа на посаді президента.

Документ, серед іншого, містить санкції щодо газопроводу Nord Stream-2 та передбачає витрати на оборонну підтримки України, в тому числі і на летальну зброю.

Конгресмен-демократ Адам Сміт, який очолює Комітет з питань Збройних сил у Палаті представників США, перед голосуванням закликав колег "закінчити рік з гідністю".

«Ми створили двопартійний, двопалатний документ, який отримав переважну кількість голосів. Давайте покажемо американському народові, що законодавчий процес працює, принаймні трохи краще, ніж вони думають», – заявив конгресмен.

Щоб законопроект був ухвалений, за відхилення вета глави держави мають проголосувати дві третини Сенату, де більшість має Республіканська партія. Очікується, що Сенат почне процедуру розгляду у вівторок, 29 грудня.

Президент США Дональд Трамп заветував проект оборонного бюджету США (NDAA) на 2021 рік 23 грудня, назвавши його «подарунком Китаю та Росії».

Законопроект визначає основні оборонні пріоритети США. Серед іншого, він містить положення з надання оборонної підтримки Україні, а також зі стримування Росії.

Проект передбачає розширені санкції щодо російського газопроводу Nord Stream 2, а також щодо компаній і підрядників, які долучатимуться до будівництва, сертифікації та страхування газопроводу.

Законопроект уповноважує надання оборонної допомоги Україні обсягом 250 мільйонів доларів в рамках ініціативи із Безпекової допомоги Україні, з них – 75 мільйонів летальної допомоги.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *