Найкраще паливо для печей…

В селі колись пекли…

Святкування Різдва на нині…

Про те, як кілька д…

Як знайомилися хлопці й…

Кількадесят років т…

Святкування Різдва на нині…

Про те, як кілька д…

Веселе село біля Барвінкого.…

Ми зробили безпрере…

30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

«
»

У 2020 році в світі вбили 50 журналістів – «Репортери без кордонів»

У 2020 році через свою професійну діяльність були вбиті 50 журналістів, більшість смертей (68%) відбулося в країнах, де немає військових конфліктів, йдеться в опублікованому 29 грудня звіті міжнародної правозахисної організації «Репортери без кордонів».

У звіті, що охоплює період від 1 січня до 15 грудня 2020 року вказано, що найбільше журналістів вбивають у країнах, які вважаються «мирними». Якщо у 2016 році 58% випадків загибелі співробітників ЗМІ відбувалися в зонах бойових дій, то зараз тільки третина (32%) смертельних випадків припала на такі країни як Сирія, Ємен, Афганістан та Ірак, де тривають військові конфлікти різної інтенсивності, йдеться в доповіді.

Серед всіх журналістів, які загинули у 2020 році, навмисно були вбиті 84 відсотки. У 2019 ця частка становила 63 відсотки. Повідомляється, що деякі журналісти були вбиті з особливою жорстокістю. Найвище число загиблих журналістів в Мексиці (8), Індії (4), Філіппінах і Гондурасі (3).

Два тижні тому в першій частині доповіді «Репортерів без кордонів» йшлося про те, що майже 400 журналістів з усього світу відбувають тюремні терміни через свою професійну діяльність. Понад половина журналістів перебувають у в’язницях п’яти країн: Китаю, Саудівської Аравії, Єгипту, В’єтнаму і Сирії. У порівнянні з минулим роком на 35 відсотків збільшилася кількість жінок-журналісток, відправлених під варту, з 31 до 42.

Доповідь «Репортерів без кордонів» про насильство щодо журналістів публікується щорічно з 1995 року.

Передрук з "Радіо Свобода"

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *