30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

Талдики та Худяки: давня…

12 стародавніх посе…

Вода та очерет замість…

Ми побували безпосе…

Талдики та Худяким: давня…

12 стародавніх посе…

Розповідь про життя села…

Перестройка для меш…

Хутір Калити на Харківщині:…

На хуторі Калити ме…

«
»

Всеукраїнську конференцію присвяченутемі «Правда і травма: у пошуках шляхів до зцілення» провели у Києві

22 грудня у Києві відбулася Всеукраїнська конференція присвячена темі “Правда і травма: у пошуках шляхів до зцілення”. Метою заходу було об’єднати дискурси важливості опрацювання історичної правди, збереження пам’яті народу та зцілення колективної травматизації.

Модератором конференції виступив Андрій Куликов – журналіст, редактор, радіо-та телеведучий, медіа-експерт.

Спікерами пленарної дискусії в оф-лайн та он-лайн форматі були експерти:

  • Антон Дробович, Голова Українського Інституту національної пам'яті 
  • Ярослав Грицак, Доктор історичних наук, професор Українського Католицького Університету
  • о.Андрй Зелінський, ТІ, священик УГКЦ, військовий капелан, політолог, громадський діяч
  • Людмила Гридковець – психотерапевт по роботі з трансгенераційною травмою 

На початку конференції хвилиною мовчання пом’янули Ігора Скочиляса професора Українського Католицького Університету, котрий свого часу приклав багато зусиль до примирення між українським та польським народами і між церквами цих народів.

Перший доповідач, Антон Дробович звернувся до розкриття терміну травма (з давньогрецької мови-"рана") та метафоризував фізичні процеси з процесами психологічними в аспекті колективної історичної травми згадуючи Голодомор та депортацію Кримських Татар.

Під час свого виступу, Ярослав Грицак говорив про історичну правду і травму народу та моделі, які провадять до примиреннян та "приміряв" їх до українського контексту. Наприкінці експерт підсумував, що треба миритися найперше з собою. Коли говоримо про минуле, то обговорюємо майбутнє.

Людмила Гридковець, говорячи про трансгенераційну травму поколінь, вкотре звернула увагу на те, в українському суспільстві важливим компонентом є присутніть травми голодомору. У тому, чим більше вона замовчувалась, не проговорювалась в родинах, тим сильнішою є її наслідки в поколіннях.

Отець Андрій Зелінський, ТІ, виступаючи на фоні мапи України, відмітив, що процес подолання наслідків історичної травматизації  проявляється в 2 вимірах: консолідації українського суспільства та легітимації держави. А в особистому рівні процес зцілення травми завжди провадить до зміни нас самих, а сам процес вимагає визнання завданих кривд та тривалого обговорення з обох сторін.

Доповіді та подальша дискусія, у тому, відповіді на питання присутніх слухачів та он-лайн глядачів, відбувались під пильним фаховим оком модератора Андрія Куликова. Ще з самого початку, котрий зазначив, що:  травму часто лікують завданням нової травми. І можливо найтрагічніші моменти бувають тоді, коли для того щоб вилікувати травму потрібно завдати нової травми, але людина (яку лікують) не в тому стані, що переживе ту нову травму.

Захід відбувається в рамках миробудівничого проекту Карітасу України: «Долаючи розломи в уражених конфліктом громадах: від зцілення до співпраці» за підтримки Федерального МЗС Німеччини та Карітасу Німеччини.

Підтримка он-лайн трансляції здійснювалася «ЖИВЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ» – Zhyve.tv   

Максим Бондаренко

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *