Найкраще паливо для печей…

В селі колись пекли…

Святкування Різдва на нині…

Про те, як кілька д…

Як знайомилися хлопці й…

Кількадесят років т…

Святкування Різдва на нині…

Про те, як кілька д…

Веселе село біля Барвінкого.…

Ми зробили безпрере…

30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

«
»

Реколекції Асоціації лікарів католиків

Від 25 до 27 грудня 2020 року відбулись річні реколекції Асоціації лікарів католиків. У духовних вправах, які проводились в монастирі Згромадження сестер Пресвятої Родини в Гошеві, взяли участь члени Асоціації та інші лікарі, зацікавлені у глибшому духовному житті. У перший день реколекцій припало свято Різдва Христового за григоріянським календарем, тому присутні єдналися із Святішим Отцем та багатьма християнами у молитві на Божественній літургії.

Провідник реколекцій о. Корнилій Яремак, ЧСВВ, духовний асистент Асоціації лікарів католиків, обрав актуальну тему про присутність зла у світі, терпіння та терпеливість, відповідь на Божі запрошення. У реколекційних науках він наголосив, що, попри бажання впевненості та життєвих гарантій, людина у світі живе без гарантій та в частих небезпеках. Тим часом вона не здатна оцінити, що таке зло, особливо фізичне, і тому часто вважає злом те, через що терпить. Натомість, моральне зло походить від дарованої Богом свободи. Та ця свобода – теж умова для правдивої любові, бо немає більшої любові, ніж та, коли хтось за друзів своїх життя своє віддає. Тому любов найбільше проявляється у терпеливості, а кожна людина зможе себе збагнути і розвивати власне через долання життєвих перепон. Як свобідна особа, вона, маючи можливість обирати добро чи зло, покликана завжди докладати максимум зусиль, щоб обирати добро.

26 грудня, під час реколекцій зібрані лікарі провели вервицю в рамках ініціативи нашої Церкви «Вервиця єднає», яку організовує «Живе телебачення» і в якій через інтернет єднаються вірні Української Греко-Католицької Церкви з цілого світу. Вервицю провела преподобна сестра Севастіяна Карвацька, ЧСВВ, голова комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я, яка теж взяла участь в духовних вправах для лікарів. Розважання, які представила провідниця вервиці, спрямовували учасників молитви до роздумів про Христове народження і його значення для нас в сучасному світі. Увага лікарів особливо була спрямована на молитву за своїх колег, які знаходяться на передовій боротьби з подолання COVID-19, тих, які захворіли, за своїх пацієнтів та тих, які знаходяться в небезпеці зараження, за всі їхні родини та в намірі за подолання криз сучасного життя.

Учасники реколекцій використали нагоду, щоб привітати лікарів, які у 2020 році відзначали ювілеї життя, а це президент Асоціації д-р Іван Луць, Марія Тройчак, Надія Гельнер, Рома Мандрик, Василь Попович, Ірина Шеремета. Ще раз вітаємо всіх ювілярів і бажаємо їм здоров’я та щедрого Божого благословення.

У реколекціях взяли участь лікарі із Львова та Львівщини – Дрогобича та Радехова, з Тернополя, з Радивилова (Рівненщина) та з Надвірної (Івано-Франківщина). Окрім молитви та роздумів, учасники реколекцій теж відвідали василіянський монастир на Ясній горі в Гошеві, в якому молилися перед чудотворною іконою. Сердечна вдячність всім організаторам та вітання із Новим роком та Різдвом Христовим!

Повідомила п. Леся Луць

«Вервиця єднає» | Молитва на вервиці у прямому ефірі, 26.12.2020Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *