Талдики та Худяким: давня…

12 стародавніх посе…

Розповідь про життя села…

Перестройка для меш…

Хутір Калити на Харківщині:…

На хуторі Калити ме…

Як на селі ліпили…

Як на селі ліпили з…

Село Чуднівці, сім кілометрів…

Колись жвава та щіл…

Бойове мистецтво хортинг в…

На території Солони…

Відійшов у вічність Микола…

Громадськість нашог…

Про зниклі хутори Яроші…

Яроші, Іващенки &md…

«
»

Владика Михайло Колтун передав до музею Львівського національного аграрного університету копію посмертної маски Степана Бандери

24 грудня у музеї Степана Бандери відбулися урочистості з нагоди сто дванадцятої річниці від дня народження великого сина українського народу, ідеолога, провідника українських національно-визвольних змагань ХХ століття – Степана Бандери.

Почесним гостем цього дійства був правлячий архиєрей Сокальсько-Жовківської єпархії Михайло Колтун, який завітав у музей із цінним подарунком. З нагоди відзначення сто дванадцятої річниці від дня народження Степана Бандери єпископ подарував музеєві копію посмертної маски Степана Бандери.

Посмертна маска провідника ОУН була виготовлена одразу після його загибелі, 15 жовтня 1959 р, у Мюнхені (Німеччина). Цим питанням особисто опікувався Степан Ленкавський, другий голова ОУН(б). Деякий час маска зберігалася у Музеї української визвольної боротьби імені Степана Бандери в Англії. У 90-х роках було виготовлено декілька копій цієї маски, які передали до різних музеїв та меморіальних кімнат в Україні та за кордоном.

Даруючи таку цінну пам’ятку університетському музею, владика Михайло Колтун  наголосив на тому, що «приклад боротьби за волю і незалежність нашого народу славного сина України Степана Бандери послужить усім наступним поколінням в утвердженні відданості та любові до своєї землі». Подарована маска була освячена. Відтепер вона стане одним із головних експонатів музею.

Департамент інформації УГКЦ за матеріалами https://www.sokaleparchy.org.ua

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *