30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

Талдики та Худяки: давня…

12 стародавніх посе…

Вода та очерет замість…

Ми побували безпосе…

Талдики та Худяким: давня…

12 стародавніх посе…

Розповідь про життя села…

Перестройка для меш…

«
»

Відвідинами педіатричної лікарні Павло VI відзначив І Всесвітній день миру

Відвідинами педіатричної лікарні Павло VI відзначив І Всесвітній день миру
В архівах ватиканської педіатричної лікарні віднайшовся відеозапис візиту святого Папи Павла VI, здійсненого 1 січня 1968 року.

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ – Ватикан

Починаючи від 1968 року, в перший день календарного року Церква відзначає Всесвітній день миру. Це відзначення встановив святий Павло VI, проголосивши це рішення 8 грудня 1967 року. Оригінальним виявився спосіб, у який Папа Монтіні вирішив відзначити перший такий день. Як повідомив того часу часопис «L’Osservatore Romano», Папа Павло VI «о 8.30 прибув до Папської лікарні “Дитятка Ісуса” в Римі, що відслужити в її каплиці Святу Месу, відвідати госпіталізованих у ній малих пацієнтів і звернутися до них зі словом підбадьорення».

Перші шпальти "L’Osservatore Romano" за 2-3 січня 1968

Але не тільки це свідчення залишилося нам. Нещодавно в архівах медзакладу був знайдений відеозапис про ці відвідини, який досі ще не був оприлюднений. «Цей настільки зворушливий історичний документ ще раз підкреслює сильний духовний і емоційний зв’язок усіх Римських Пап з їхньою лікарнею, а ще більше – з госпіталізованими у ній дітьми», – зазначила Президент Лікарні Маріелла Енок, коментуючи віднайдення запису, який був переданий до ватиканських засобів комунікації.

Серце Папи відкрите для дітей

У каплиці лікарні Павло VI зустрів 30 малих пацієнтів, разом із керівництвом, лікарями, персоналом, капеланом і черницями Згромадження Дочок Милосердя. Папа під час проповіді подякував всім, хто з великою посвятою виконує своє служіння на користь дітей, звернувся зі словами підбадьорення до батьків і родичів пацієнтів, але в центрі уваги його слів –страждаючі діти. Він зазначив, що хотів би з кожним зустрітися зокрема, але це неможливо, однак, всі вони «повинні знати, що Папа прийшов саме до них, завжди про них думає та для них прагне відкрити своє серце».

Павло VI зізнався, що віддавна чекав не цей візит. Зазначив, що почувається тут батьком кожного з пацієнтів і зі зворушенням згадав про прихильність, з якою на сторінках Євангелії дітей пригортає Ісус.

Прошу про особливий дарунок…

Принісши дітям подарунки, Папа також зазначив, що прийшов, аби попросити в них про подарунок, попросити жертвувати свій біль і свої сльози за мир у світі. Бо подібно і до них, що хворі й перебувають у лікарні, в світі існують також інші діти, які живуть у місцях, де панує війна, часто позбавлені допомоги, поранені та хворі… «Чи молитиметеся також і ви? Чи зробите такий подарунок Папі?» – запитав він надломленим голосом, висловлюючи впевненість у тому, що «молитва дітей напевно зворушить Боже серце», пришвидшивши дар миру.

Свята Меса завершилася проказуванням молитви за мир, яку уклав сам Папа Монтіні, який опісля підійшов до кожної дитини, що були в каплиці, вручивши подарунки. Далі Павло VI інавгурував новий корпус лікарні та відвідав інші, вітаючись з малими пацієнтами різних відділень.

Твій внесок у велику місію: підтримай нас в несенні слова Папи до кожної домівки

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *