Талдики та Худяки: давня…

12 стародавніх посе…

Вода та очерет замість…

Ми побували безпосе…

Талдики та Худяким: давня…

12 стародавніх посе…

Розповідь про життя села…

Перестройка для меш…

Хутір Калити на Харківщині:…

На хуторі Калити ме…

Як на селі ліпили…

Як на селі ліпили з…

Село Чуднівці, сім кілометрів…

Колись жвава та щіл…

«
»

«Здоров’я кримчан переважили інтереси бізнесу». Активісти ‒ про наплив туристів до Криму

Російська влада Криму очікує, що на новорічні свята анексований півострів відвідають до 500 тисяч відпочивальників. Тим часом в управлінні Роспотребнадзору Криму та Севастополя відзначають продовження зростання смертності пацієнтів від коронавірусної інфекції на півострові. За інформацією відомства, всього за час пандемії в Криму виявили 25 807 осіб з COVID-19, одужали 20 334 людини.

«На новорічні свята, я думаю, 400-500 тисяч у Криму відзначиться людей. З урахуванням того, що хороші бронювання були в листопаді ‒ багато готелів були заповнені на 70%, хороші бронювання на Новий рік, досягти результатів рекордного минулого року навряд чи вдасться. Але ми йдемо до цієї цифри, яка була торік. До 7 мільйонів (туристів) маємо підійти», ‒ повідомив голова комітету з туризму, курортів і спорту російського парламенту Криму Олексій Черняк.

Раніше Черняк прогнозував, що на новорічні свята Крим прийме до 1 млн туристів.

На думку кримського активіста, отамана громадського казацтва Криму Сергія Акімова, російські реалії в Криму позбавили кримчан стабільності.

Приблизно з 2015 року відчуття свята немає
Сергій Акімов

«Для більшості кримчан цей новий рік такий же, як і всі минулі роки: приблизно з 2015 року відчуття свята немає. У більшої частини населення Криму з кожним новим роком думки про одне: чого ще чекати в цьому році на їх голову? У минулі часи, коли була Україна, у цьому питанні була стабільність, в економіці вже, в принципі, було все налагоджене. Після приходу Росії довелося багатьом починати все з початку, а ще пандемія свій внесок зробила в наше життя. Усе вже стало буденністю, як і уявний патріотизм», ‒ розповів Крим.Реалії активіст.


Отаман Кримського казацтва Сергій Акімов

За словами Сергія Акімова, наплив туристів на новорічні свята переважній більшості кримчан не принесе нічого хорошого.

Після 2014 року амбіції політиків ‒ найважливіші, навіть важливіші за долі жителів Криму
Сергій Акімов

«Приїзду туристів велика частина кримчан не відчує, усі відпочивальники приїдуть на південний берег Криму, а це значить, що максимум 10% жителів Криму отримають якусь вигоду. Але, як показує практика, після чергового сезону підприємці говорять, що зараз, при Росії, з туристів заробляєш один рубль, а віддаєш три. Так що, на мій погляд, потік туристів ніяк не позначиться на житті простих кримчан. Тільки може ще більше погіршити епідемічну ситуацію в Криму, і, природно, не треба забувати про катастрофічну проблему водопостачання в Криму. Про це політики не думають ‒ ні кримські, ні російські, їм зараз важливо показати всьому світу, що в Криму все добре. Після 2014 року амбіції політиків ‒ найважливіші, навіть важливіші за долі жителів Криму», ‒ прокоментував ситуацію активіст.

Кримський громадський активіст Дмитро Демчук вважає, що в пік пандемії приїзд великої кількості туристів до Криму ‒ не найкраща новина для кримчан.

Туристи ‒ це добре для Криму, особливо в міжсезоння. Але не під час піку епідемії ковіду
Дмитро Демчук

«Туристи ‒ це добре для Криму, особливо в міжсезоння. Але не під час піку епідемії ковіду. Поліклініки переповнені, місць немає, антибіотиків в аптеках немає. Але як закрити Крим на карантин, коли треба підтримати депутатів, чиновників, силовиків півострова ‒ у них же у всіх готелі та пансіонати на березі? Не з бюджету ж їм доплачувати, врешті-решт, за вірну службу Кремлю. Та й навіщо псувати статистику захворюваності і смертності від ковіду у великих містах Росії, та й взагалі, навіщо загострювати стосунки зі спраглим свята народом? Нехай їдуть собі в «сіру зону»-Крим, там місцева влада намалює таку новорічну статистику, яку продиктують з Кремля. Ну а якщо щось не так ‒ посадять пару трійку республіканських міністрів для заспокоєння народу, потім випустять і перепризначать. І всі задоволені, а кримчан уже давно ніхто не питає», ‒ розповів Крим.Реалії активіст.

Кримська проросійська активістка Лариса Курашкіна бачить двоїсту позицію російської влади Криму в ситуації, що склалася.

Мені не зовсім зрозуміло: а як же пандемія?
Лариса Курашкіна

«Мені не зовсім зрозуміло: а як же пандемія? Адже провладні теле-ЗМІ на всі голоси голосять про смертельну небезпеку! І водночас Крим відчинив обійми для сотень тисяч туристів. Автобуси та маршрутки переповнені пасажирами. Це з одного боку, а з іншого ‒ потік туристів на новорічні свята свідчить про те, що люди втомилися перебувати в постійній напрузі та страху, хочуть жити зараз і сьогодні! А влада зобов’язана вжити всіх заходів, щоб люди не постраждали. Заборонні заходи нічого доброго не принесли і не принесуть, нехай кожен сам вирішує, як вчинити. Відповідальність лежить на кожному з нас! А як все це позначиться на кримчанах, ми довідаємося за статистикою захворюваності на коронавірус після свят», ‒ прокоментувала ситуацію Крим.Реалії активістка.

Крым, читай нас в Google News

Подписаться

Московський політолог Олексій Живов, який переїхав до Криму, бачить небезпеку погіршення епідеміологічної ситуації в напливі туристів, враховуючи, що кримська медицина перевантажена.

«Тут є два фактори: пандемія та заробіток. Вони суперечать один одному. З точки зору туристичного бізнесу та заробітку для простих і не дуже кримчан, такий потік туристів ‒ це жахливо! З точки зору пандемії, звичайно, існує велика небезпека зростання кількості заражень і смертей. Тоді як кримська медицина завантажена дуже сильно. Це прохід між Сциллою та Харибдою», ‒ поділився своєю думкою з Крим.Реалії політолог.

За словами архітектора, що має досвід роботи в Громадській палаті Росії, Ольги Вечер, російська влада Криму знову віддала перевагу інтересам бізнесу на шкоду протиепідеміологічним заходам.

Початок пандемії поставив під сумнів сезон, але врешті-решт все вирішили
Ольга Вечер

«Думаю, що ситуація та ж, що й була влітку. Початок пандемії поставив під сумнів сезон, але врешті-решт все вирішили. І зараз відкритість Криму для туристів створила проблеми переповненості курортних міст і селищ в умовах вододефіциту, але натомість (обіцяє ‒ КР) заробіток зайнятим у турсфері», ‒ зазначила громадська активістка.

Як сказав на пресбрифінгу під час X Всеросійського туристського форуму «Відкритий Крим» міністр курортів і туризму російського парламенту Криму Вадим Волченко, кримський півострів стає всесезонним курортом.

Російський глава Криму Сергій Аксенов стверджує, що планів закривати півострів від туристів через коронавірус немає. Він уточнив, що в регіонах сусідньої Росії, де не було курортного сезону, динаміка захворюваності гірша, ніж у Криму.

У матеріалі використовується термінологія, вживана на анексованому Росією півострові

Коронавірусна інфекція COVID-19

Коронавірус SARS-CoV-2, раніше відомий як 2019 nCoV, виявили в Китаї наприкінці 2019 року.

Він викликає захворювання COVID-19. У деяких випадках перебіг хвороби легкий, в інших – із симптомами застуди та грипу, в тому числі з високою температурою і кашлем. Це може перерости в пневмонію, що може бути смертельною. Більшість хворих одужує; помирають переважно люди з ослабленою імунною системою, зокрема літні.

11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я визнала спалах захворювання, що викликається новим коронавірусом, пандемією.

  • Павло Кривошеєв

    Кримчанин, журналіст (ім'я та прізвище автора змінені з міркувань безпеки). Співпрацює з Крим.Реалії з 2016 року. Пише про проблеми районів степового Криму, зокрема, про екологічну ситуацію, водопостачання, соціальні проблеми, економіку та порушення прав людини в регіоні.

    “>

    Підписатись

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *