30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

Талдики та Худяки: давня…

12 стародавніх посе…

Вода та очерет замість…

Ми побували безпосе…

Талдики та Худяким: давня…

12 стародавніх посе…

Розповідь про життя села…

Перестройка для меш…

«
»

Папа: Ісусове світло призначене для всіх

Папа: Ісусове світло призначене для всіх
Перед проказуванням молитви «Ангел Господній» в урочистість Богоявлення Святіший Отець нагадав, що вірні покликані дозволити Христові захопити й просвітити себе, щоби випромінювати Його світло для ближніх.

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ – Ватикан

«Святкуємо сьогодні урочистість Епіфанії, тобто, явлення Господа всім народам: у дійсності, спасіння, здійснене Христом, не знає кордонів», – цими словами Папа Франциск розпочав свої роздуми перед проказуванням молитви «Ангел Господній» 6 січня 2021 року, зазначаючи, що йдеться про те ж таїнство Різдва, яке, однак, «розглядається у його вимірі світла», що просвічує кожну людину, яке потрібно «прийняти у вірі» та «нести іншим у милосердній любові, свідченні та звіщенні Євангелія».

Світло що проганяє пітьму світу

Також і ця молитовна зустріч, з огляду на карантинні обмеження в Італії, відбувалася у форматі відеотрансляції з робочого кабінету Папи в Апостольському палаці у Ватикані. Святіший Отець, насамперед, звернув увагу на те, що запропоноване в літургії пророче бачення Ісаї «звучить у наш час актуально як ніколи раніше». «Темрява окриває землю, і темнота – народи», – стверджує пророк, саме в цій перспективі провіщаючи світло, дароване Богом, призначене освітити шляхи всіх народів. Це світло «має силу, щоби привабити всіх», і всі «вирушають у дорогу, щоб його досягнути».

«Це бачення відкриває серце, розширює подих, запрошує до надії. Очевидно, пітьма присутня та загрозлива в житті кожного з нас і в історії людства, але Боже світло – могутніше. Йдеться про те, щоби прийняти його, аби воно могло засяяти всім», – зазначив Папа, додаючи, що хоч пророк бачив його далеким, цього «було достатньо, щоби наповнити невимовною радістю серце Єрусалиму».

Євангелист Матей, у свою чергу, розповідаючи про мудреців зі сходу, показує, що цим світлом є «Вифлеємське Дитятко», Ісус, навіть якщо «Його царственість не всіма приймається». Він є Тим, через Кого Бог здійснить Своє царство любові, справедливості та миру, Він народився «не для декого, але для всіх людей, усіх народів».

Метод Божого «опромінення»

Яким чином відбувається це «опромінення», як Христове світло поширюється повсюди й повсякчас? Як підкреслив Папа, не через «могутні засоби імперій цього світу», але через «звіщення Євангелія». За допомогою такого самого «методу», який Бог обрав, аби прийти до нас: через втілення, що означає «ставати ближнім для іншого».

«Лише так світло Христа, Який є Любов’ю, може засяяти в тих, які його приймають та привабити інших. Світло Христове не поширюється лише словами, підприємницькими методами… Віра, слово, свідчення: так поширюється Христове світло. Зорею є Христос, але також ми можемо й повинні бути зіркою для наших братів і сестер, як свідки скарбів доброти й безмежного милосердя, які Відкупитель безкорисливо пропонує всім», – сказав він, додаючи, що передумовою є «дедалі більше» приймати це світло в собі, і горе нам, якщо вважатимемо, що володіємо ним і повинні лише «розпоряджатися ним». Як і волхви, ми покликані дозволити Христові «захопити, привабити, провадити, просвітити й навернути нас». Такою є «дорога віри» через молитву й споглядання Божих діл.

«Молімося про захист Пресвятої Марії над вселенською Церквою, аби вона поширювала в усьому світі Євангеліє Христа, світло всіх людей, світло всіх народів», – закликав він.

Твій внесок у велику місію: підтримай нас в несенні слова Папи до кожної домівки

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *