30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

Талдики та Худяки: давня…

12 стародавніх посе…

Вода та очерет замість…

Ми побували безпосе…

Талдики та Худяким: давня…

12 стародавніх посе…

Розповідь про життя села…

Перестройка для меш…

Хутір Калити на Харківщині:…

На хуторі Калити ме…

Як на селі ліпили…

Як на селі ліпили з…

«
»

Упокоївся в Бозі брат Григорій Андрій Шкарабан, ЧСВВ

6 січня 2021 року, в навечір’я Різдва Христового у Крехівському монастирі відбувся похорон блаженної пам’яті брата Григорія Шкарабана, ЧСВВ. Похоронні відправи очолив протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя о. Йоан Школик, ЧСВВ, йому співслужили священнослужителі Василіянського чину.

У проповідях отці Іван Майкович та Віктор Квасній наголосили на чернечій жертовності та глибокій покорі брата Григорія, зазначаючи, що історія життя кожного монаха прямує до найвищої точки – зустрічі із Христом, якому зобов’язуються служити. І Бог кличе кожного зокрема до чернечого життя, і до єднання із Ним у вічності згідно із тільки Йому відомій волі. Похований бр. Григорій Андрій Шкарабан на чернечому цвинтарі в Крехові

Від імені Чину святого Василія Великого висловлюємо щирі співчуття родині покійного та висловлюємо впевненість у Христовій надії, що матимемо ще одного заступника і молільника за нас перед Богом.

 Брат Григорій Андрій Шкарабан (31.03.1979 – 05.01.2021)

Андрій Шкарабан народився 31 березня 1979 р. в с. Незнанів Кам’янко-Бузького району Львівської області. Впродовж 1986 – 1994 років навчався у школі в рідному селі, відтак здобув фахову спеціальність в професійно-технічному училищі у Добротворі у 1997 році. З 1997 до 1998 року проходив строкову військову службу в Збройних Силах України.

31 серпня 2004 р. Андрій вступив на кандидатуру до Василіянського Чину в Крехові й у цьому монастирі прожив до кінця свого життя – понад 16 років. 7 липня 2005 р. під час облечин, які провів Магістр о. Пахомій Сидор, ЧСВВ, Андрій прийняв чернече ім’я Григорій. Новіціят проходив під проводом спочатку о. Пахомія Сидора, а згодом, більшу його частину – під проводом о. Діонисія Заведюка, ЧСВВ, який і прийняв у Крехові перші тимчасом обіти бр. Григорія 28 серпня 2006 р. Професію довічних обітів бр. Григорій склав на руки Протоігумена о. Йоанікія Чверенчука, ЧСВВ, 28 серпня 2011 р. в монастирі Благовіщення Пречистої Діви Марії у Підгірцях.

Бр. Григорій бажав служити Богу у стані простого ченця. Місцем його служіння, як брата-помічника, залишився монастир св. Миколая в Крехові. Спочатку бр. Григорій допомагав на кухні й на фільварку, а згодом прийняв обов’язок управління монастирською крамницею, в якій численні паломники, що відвідували Крехівський монастир, могли придбати духовну літературу, ікони та релігійні пам’ятки й атрибути. У ній він старанно пропрацював понад десять років – аж до смерті.

Бр. Григорій Шкарабан провів у монастирі тихе й жертовне життя. Виявляв готовність послужити там, де є потреба, ретельно й без нарікань виконував монастирські праці, навіть найважчі, завжди зберігаючи бадьорість духа. Працюючи в крамниці, дбав про її розвиток, вдосконалення, щоб відвідувачі монастиря завжди могли духовно скористати та отримати пам’ятку про василіянську обитель. Продовжив працювати, не вимагаючи для себе полегшення, навіть після загострення важкої недуги в 2015 – 2016 рр.

В середині грудня 2020 р. бр. Григорій занедужав короновірусною хворобою, що розвивалася дуже швидко й гостро. В лікарні в Жовкві прийняв св. Тайни покаяння та єлеопомазання, які уділив о. Лазар Громадський, ЧСВВ. В останній день перед смертю в бр. Григорія був та уділив благословення о. Протоігумен Йоан Школик, ЧСВВ. Бр. Григорій теж у хворобі не нарікав, почувався в мирі, відданий на Божу волю. Перед обідом 5 січня 2020 р. серце бр. Григорія Шкарабана зупинилося.

Зі святими упокій, Христе, душу слуги твого, Григорія. Вічная пам’ять!Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *