30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

Талдики та Худяки: давня…

12 стародавніх посе…

Вода та очерет замість…

Ми побували безпосе…

Талдики та Худяким: давня…

12 стародавніх посе…

Розповідь про життя села…

Перестройка для меш…

«
»

На Тернопіллі замість 17 районних адміністрацій сформують три.

У Тернопільській області упродовж двох місяців мають розформувати 17 райдержадміністрацій та звільнити їхніх працівників. Натомість створять три нові районні держадміністрації – Тернопільську, Кременецьку та Чортківську. Уряд затвердив пoрядoк реорганізації, у тoму числі передачі майна та oбoв’язків РДА, щo припиняють рoбoту у хoді децентралізації новоутвореним РДА.

Фото www.oda.te.gov.ua

«Оновлення структури місцевих державних адміністрацій – це один із ключових кроків реформи децентралізації. Наразі завершується формування новоутворених районів. На Тернопільщині їх буде три Тернопільський, Кременецький та Чортківський», прокоментував голова Тернопільської облдержадміністрації Володимир Труш.

За його словами, при реорганізації РДА ключовим питанням залишається оновлення структури адміністрацій.

«Деякі підрозділи ми змушені будемо об’єднати або ліквідувати», заявив Володимир Труш.

У нових районних державних адміністраціях сформують їх апарати та структурні підрозділи, які можна згрупувати за двома напрямками. Перший здійснення виконавчої влади і забезпечення взаємодії. Другий здійснення окремих повноважень органів місцевого самоврядування. Також в МДА мають працювати Служба у справах дітей та архівний підрозділ. Важлива зміна – до переліку включений підрозділ з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації, як продовження руху в напрямку цифрового суспільства.

Фото https://suspilne.media

За словами керівниці апарату Тернопільської ОДА Світлани Безпоповцевої, до реформи районних адміністрацій, на Тернопільщині в усіх 17 установах працювали 1332 людини. Після утворення трьох адміністрацій, в них працюватимуть 442. Звільнені працівники розформованих РДА зможуть взяти участь в конкурсах на посади у нових. Зокрема, у Тернопільській райдержадміністрації до реформи було 76 працівників, їх мають звільнити. У новій адміністрації має працювати 188 людей, то ж понад 100 місць є вакантними.

«До її складу ввійдуть ті структури, які передбачені новою постановою Кабінету Міністрів. Ця постанова носить рекомендаційних характер. Обласна державна адміністрація і районна адміністрація новоутворених районів сформує конкретні підрозділи», – зазначив голова Тернопільської РДА Ярослав Матвійчук.

Приміщення розформованих адміністрації планують розділили між місцевими громадами. Затвердити цю передачу має Тернопільська районна рада.

Нагадаємо, 17 липня 2020 року Верховна Рада ухвалила постанову про утворення та ліквідацію районів в Україні. Згідно з новим поділом, на Тернопільщині утворять три райони – Тернопільський, Чортківський та Кременецький. Найбільшим за кількістю населення буде Тернопільський – 566 тисяч 900 людей. До цього району увійшли 25 громад. Найменшим за населенням буде Кременецький район – 144 тисячі 700 людей. До цього району увійшли 8 громад.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *