30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

Талдики та Худяки: давня…

12 стародавніх посе…

Вода та очерет замість…

Ми побували безпосе…

Талдики та Худяким: давня…

12 стародавніх посе…

Розповідь про життя села…

Перестройка для меш…

Хутір Калити на Харківщині:…

На хуторі Калити ме…

Як на селі ліпили…

Як на селі ліпили з…

«
»

ЄС забезпечив собі «більш ніж достатньо» вакцин від коронавірусу і думає про сусідів

Європейський союз проголосив, що вже придбав і замовив стільки доз різних вакцин від коронавірусу, що їх буде більш ніж досить для щеплення усіх громадян країн ЄС.

Програма вакцинацій у 27-ми країнах організації офіційно розпочалася 27 грудня.

Урсула фон дер Ляєн, яка очолює Європейську комісію, повідомила 7 січня про придбання ще 300 мільйонів доз вакцини Pfizer/BioNTech на додаток до 300 мільйонів закуплених у цих виробників раніше.

Також у ЄС цього тижня ліцензували вакцину від коронавірусу розроблену компанією Moderna, від якої у Європа очікує 160 мільйонів доз.

Європейський відомство, яке відповідає за безпеку медичних препаратів, зараз розглядає вакцину розроблену Оксфордським університетом і компанією AstraZeneca.

«Це означає, що ми матимемо більш ніж достатньо вакцин упродовж надійного періоду часу», – сказала Урсула фон дер Ляєн у Брюсселі.

Вона також підкреслила: «Ми можемо бути у безпеці лише тоді, коли усі в Європі і наші сусіди матимуть доступ до вакцин».

Загалом Європейська комісія ще на стадії розробок уклала замовлення на придбання 2,3 мільярдів доз різних вакцин від коронавірусу у принаймні шести розробників: BIONTECH/PFIZER, MODERNA, ASTRAZENECA, JOHNSON&JOHNSON, CUREVAC, SANOFI-GSK .

«Ми усі погодилися і зобов’язалися законом, що не буде паралельних переговорів, не буде паралельних контрактів, отже ми працюємо як 27. Ми разом ведемо переговори, разом закуповуємо і разом проводимо щеплення», – сказала Урсула фон дер Ляєн.

Цього тижня міністри закордонних справ понад десяти країн ЄС звернулися до керівних органів Євросоюзу із закликом сприяти наданню вакцин від коронавірусу Україні та іншим східним партнерам організації.

Щодо України раніше лунали застереження, що український уряд не зміг укласти з розробниками прямих угод на закупівлю вакцин від коронавірусу, а вакцин, які Україні пообіцяли у межах допомогової програми Всесвітньої організації охорони здоров’я буде недостатньо для українського населення.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *