Талдики та Худяким: давня…

12 стародавніх посе…

Розповідь про життя села…

Перестройка для меш…

Хутір Калити на Харківщині:…

На хуторі Калити ме…

Як на селі ліпили…

Як на селі ліпили з…

Село Чуднівці, сім кілометрів…

Колись жвава та щіл…

Бойове мистецтво хортинг в…

На території Солони…

Відійшов у вічність Микола…

Громадськість нашог…

Про зниклі хутори Яроші…

Яроші, Іващенки &md…

«
»

Глава УГКЦ: «У Різдві сходяться минуле і майбутнє в одну точку. Різдво Христа є центром історії людства»

Завжди, коли в якомусь історичному моменті перебуває вічність, перебуває Бог, то та подія, її значення виходить поза рамки лише одного вузького періоду історії. І має значення для всіх, які жили перед тим, які живуть сьогодні і які будуть жити завтра. Тому ми кажемо, що Різдво Христа є центром історії людства. Про це під час проповіді сказав сьогодні, у Неділю по Різдві, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав.

За словами Предстоятеля, Неділя після Різдва має особливе значення, особливий зміст. Ця неділя, каже він, хоче нас навчити, чим є Різдво Ісуса Христа для нас і для цілого людства. Сьогодні ми наче замислюємося над плодами Різдва, над наслідками великого таїнства народження в людському тілі між нами самого Бога.

Проповідник відзначив, що Бог існує поза простором і часом. Він є безмежний, невидимий, неосяжний. А людина є обмежена, зокрема своїм існуванням у просторі і часі. Людина є смертною істотою, життя якої приносить певні наслідки для майбутніх поколінь.

«Людина, – каже духовний лідер, – є наче носієм попередньої історії, історії своєї родини, свого народу. І таким чином, коли невидимий неосяжний Бог став людиною, Він увійшов у простір і час. Він узяв на себе попередню історію своєї родини, своєї сім'ї, а зокрема свого народу».

Сьогоднішнє Євангельське читання, звертає він нашу увагу, показує нам, як Ісус Христос переходить тими самими історичними шляхами, які колись пройшов весь ізраїльський народ. Іншими словами, Ісус Христос вбирає в себе всю старозавітну історію спасіння, яку Бог учинив щодо ізраїльського народу.

«Щоб показати, що Різдво Ісуса Христа є справді центром, де підсумовується і сповняється історія до сьогодні, сьогодні чиниться велике таїнство присутності неосяжного в осяжному, невидимого у видимому, вічного в дочасному, і починається якась нова історія, відкривається якесь нове майбутнє. Тому сьогодні Христова Церква показує три постаті: царя Давида, Йосифа Обручника і Якова – брата Господнього, першого єпископа Єрусалиму», – розповів духовний лідер.

Теперішнє, минуле і майбутнє сходяться в одну точку, є присутні разом тут, у вертепі, де в яслах на сіні спочиває наш Спаситель.

«Різдво ми завжди святкуємо в контексті початку нового року, – зауважив Глава Церкви. – І кожного року люди бояться нового періоду, бо не знаємо, що він нам принесе. Але таїнство Різдва наче дає нам світло, надію і радість на майбутнє, що Він буде з нами. Бо той, хто народився взяв на себе не лише історію ізраїльтян, але й історію кожного з нас. І ми разом із ним будемо крокувати роками нашого життя точно так само, як Йосиф з Марією крокує від Єгипту до Галилеї разом із цим дитятком».

«Нехай світло Різдва просвітить наше з вами життя», – побажав Блаженніший Святослав.

Департамент інформації УГКЦ

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *