30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

Талдики та Худяки: давня…

12 стародавніх посе…

Вода та очерет замість…

Ми побували безпосе…

Талдики та Худяким: давня…

12 стародавніх посе…

Розповідь про життя села…

Перестройка для меш…

Хутір Калити на Харківщині:…

На хуторі Калити ме…

«
»

Сейсмологи зафіксували на Самбірщині землетрус магнітудою 2,9 бала.

У Львівській області в неділю, 10 січня, стався землетрус магнітудою 2,9, повідомила пресслужба Головного центру спеціального контролю Державного космічного агентства України.

Фото https://informator.press

Спершу про підземний поштовх магнітудою близько 1,9 бала в районі с. Луки Самбірського району на Львівщині повідомила Державна служба з надзвичайних ситуацій.

«О 13:13 в районі с. Луки Самбірського району вимірювальними приладами сейсмічної станції Карпатського регіону було зафіксовано підземний поштовх магнітудою близько 1,9 бала, без негативних наслідків», – зазначено у повідомленні Держслужби з надзвичайних ситуацій.

Координати епіцентру: широта 49,57 градуса, довгота 23,56 градуса. Гіпоцентр землетрусу зафіксували приблизно на глибині близько 2 км. При цьому зазначено, що інформація про коливання від мешканців не надходила. Адже такі землетруси зазвичай невідчутні для людей, їх виявляють і реєструють тільки сейсмографи.

Фото https://gcsk.gov.ua

Пізніше у Головному центрі спеціального контролю повідомили, що було зафіксовано землетрус магнітудою 2,9 бала за шкалою Ріхтера, а його джерело було на глибині 5 км.

Зазначимо що землетруси оцінюють за 12 бальною системою. Від одного до 5 балів – майже невідчутний землетрус, від 5 до 7 балів на верхніх поверхах багатоповерхівок гойдаються люстри, від 7 до 9 балів йдуть по стінах домів тріщини, від 9 до 12 руйнуються будинки.

Нагадаємо, 3 січня у с. Барбово на Закарпатті сейсмологи зафіксували землетрус магнітудою 1,8 бала. Тоді ці поштовхи також не були відчутні для людей.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *