Хутір Калити на Харківщині:…

На хуторі Калити ме…

Як на селі ліпили…

Як на селі ліпили з…

Село Чуднівці, сім кілометрів…

Колись жвава та щіл…

Бойове мистецтво хортинг в…

На території Солони…

Відійшов у вічність Микола…

Громадськість нашог…

Про зниклі хутори Яроші…

Яроші, Іващенки &md…

У день вшанування жертв…

У день вшанування ж…

У день вшанування жертв…

У день вшанування ж…

«
»

Пристосування обрядів Попільної середи до вимог протидії зараженням

Пристосування обрядів Попільної середи до вимог протидії зараженням
Конгрегація Божественного культу й дисципліни Святих Таїнств оприлюднила заувагу, що уточню, як священики повинні звершувати обряд, яким розпочинається Великий Піст у Церкві латинського обряду.

VATICAN NEWS

Санітарна ситуація, викликана коронавірусом, і далі вимагає серії пристосувань, які відбиваються також і на літургійній сфері. З огляду на початок Чотиридесятниці, що цього року починається в середу, 17 лютого, Конгрегація Божественного культу й дисципліни Святих Таїнств опублікувала на своєму сайті розпорядження, яких повинні дотримуватися служителі під час обряду накладення попелу.

Таким чином, поблагословивши попіл і покропивши його свяченою водою, священик, – читаємо в заувазі, – звертається до присутніх, «один лише раз» вимовляючи формулу, приписану месалом: «Покайтеся і віруйте в Євангеліє» або «Пам’ятай, чоловіче, що ти є порохом і в порох обернешся».

Далі, як зазначається в розпорядженні, «священик вмиває руки та одягає захисну маску, що закриває ніс і рот, а тоді накладає попіл на тих, які наближаються до нього, або, якщо це є слушним, сам підходить до тих, які стоять на своїх місцях». Священик «бере попіл і посипає голову кожного, нічого не промовляючи».

Твій внесок у велику місію: підтримай нас в несенні слова Папи до кожної домівки

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *