Веселе село біля Барвінкого.…

Ми зробили безпрере…

30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

Талдики та Худяки: давня…

12 стародавніх посе…

Вода та очерет замість…

Ми побували безпосе…

«
»

«Святий Франциск, швець, та митрополит Андрей, — як виглядає найбільша шопка в Україні?»

Отець Піо, жінка, що місить тісто і доїть козу, Митрополит Андрей, Патріарх Йосиф та руда білка – це всього лиш кілька персонажів найбільшої шопки в Україні.

Загалом їх близько тисячі. Про те, як виглядає найбільша шопка в Україні, а також про її автора, розміри та ідею розповів монах францисканець отець Юстиніан Городечний під час Великого репортажу в прямому ефірі Живого Телебачення.

Шопку традиційно встановлюють у греко-католицькій церкві Св. ап. Петра в Тернополі, де служать отці-францискани східного обряду. Цікаво, що частина персонажів є рухомими.

До шопки заохочують приходити з дотриманням карантинних обмежень

На цьому наголошує отець Юстиніан Городечний. Він зазначив, що спочатку з огляду на пандемію боялися виставляти шопку, оскільки розуміли, що буде потік людей, проте все ж вирішили поставити і слідкувати, щоб люди дотримувалися усіх карантинних обмежень.

Шопка-іконостас

Цікаво, що тернопільська шопка щороку зростає. Цього  року вона має 50 метрів у ширину та 30 метрів у висоту. За словами священника в найкращі свої часи її ширина сягала до 70 м. Проте цього року через карантин є меншою. Сам вертеп розміщено в центрі храму над іконостасом. Саме тому її також часто називають шопка-іконостас.

Також отець Юстиніан розповів, що в центрі шопки розміщений Ісус. Сама фігурка Ісуса є передана з Базиліки Різдва Христового у Вифлиємі. За розмірами відповідає середньостатистичній новонародженій дитині. У храмі існує традиція цілувати Ісуса в коліна. Так само, як це робить Папа Франциск на Різдво. Фігурка Ісуса лежить в центрі, а всі фігури довкола розміщені так, немов схилені до нього. Францисканець наголосив, що ця шопка показує цілий світ видимий і невидимий і загалом кожний її елемент зосереджено навколо постаті Ісуса Христа.

Цього року закцентовано увагу шопки на родині

За словами священника, оскільки 2021-ий рік проголошений роком святого Йосифа в шопці помітний акцент на родину та сімейні цінності. «Саме тому в кутику у вигляді фігур розташоване сімейство, яке готується до святвечора. Основна мета –  передати сімейні традиції і закцентувати увагу на сімейних цінностях», – розповів священник.

Ключові постаті  УГКЦ та францисканського світу

Навколо Ісуса рухаються найбільш знамениті постаті францисканського світу: св. Франциск, святий Антоній, о. Піо, свята Клара. А також пекар пече хліб, показано образ жінки, яка місить тісто чи доїть козу.  Праворуч зображені ключові постатті УГКЦ. Серед яких князь Володимир та княгиня Ольга, митрополит Андрей Шептицький та Патріарх Йосиф. Також там працює швець, коваль і  молочар. Традиційно три царі несуть дари для дитятка.  Все це відбувається на фоні різдвяної панорами сучасного міста.

Найбільша шопка України вже багато років попадає в Книгу рекордів України.

Шопка будується впродовж 3-4 днів

 «Допомагають встановлювати брати францискани на чолі з ігуменом, члени спільноти «Лицарі  Колумба», парафіяни, волонтери, хлопці,  які прислуговують  та працівники монастиря. Загалом близько 20 осіб. Шопка будується впродовж 3-4 днів. Процес триває досить швидко, бо вже є великий досвід як це робити», – розповів монах – францисканець.

Додамо, що подивитися на шопку можна до 15 лютого.

Департамент інформації УГКЦ

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *