Хутір Калити на Харківщині:…

На хуторі Калити ме…

Як на селі ліпили…

Як на селі ліпили з…

Село Чуднівці, сім кілометрів…

Колись жвава та щіл…

Бойове мистецтво хортинг в…

На території Солони…

Відійшов у вічність Микола…

Громадськість нашог…

Про зниклі хутори Яроші…

Яроші, Іващенки &md…

У день вшанування жертв…

У день вшанування ж…

У день вшанування жертв…

У день вшанування ж…

«
»

Українці в Угорщині відсвяткували Різдво Христове

Традиційно, празник Різдва Христового українці в Угорщині відсвяткували в Будапешті 7 січня за старим календарем.

Святковий день розпочався з Божественної літургії на парафії Покрови Богородиці УГКЦ в Будапешті на яку з'їхалися українці з різних куточків Угорщини.

Літургійний спів прозвучав в супроводі хору "Новус" Товариства української культури в Угорщині. В проповіді отець Дам’ян Габорій, священник для українців в Угорщині зазначив, що "кожного разу, Христос народжується в душі тої людини, яка відкрита на Його Різдво"

Після святкової молитви , біля церкви , на туристичній вулиці Ваці, відбувся традиційний різдвяний флеш моб, організований Товариством Нова Хвиля в Угорщині.

Українська колядка в Будапешті звучала ще в день Собору Богородиці (8 січня) та в день першого мученика Стефана (9 січня).

Напередодні Різдва Христового, учні церковної Рідної школи записали відеоролик, в якому привітали українців в Угорщині з різдвяними святами.

Варто згадати , що українська громада в Ніредьхазі, празник Різдва Христового, вперше відсвяткувала за нових григоріянським календарем (25 грудня). Святкову Літургію провів о. Андрій Белеканич.

В рамках Різдвяних свят українська коляда відвідала василіанський монастир в Маріяповч та звучала в церкві де знаходиться чудотворна ікона Матері Божої.

За матеріалами прес-служби УГКЦ в Угорщині

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *