Найкраще паливо для печей…

В селі колись пекли…

Святкування Різдва на нині…

Про те, як кілька д…

Як знайомилися хлопці й…

Кількадесят років т…

Святкування Різдва на нині…

Про те, як кілька д…

Веселе село біля Барвінкого.…

Ми зробили безпрере…

30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

«
»

Блаженніший Святослав зустрівся з Міністеркою у справах ветеранів України пані Юлією Лапутіною

12 січня 2021 року Блаженніший Святослав прийняв у своїй резиденції при Патріаршому соборі Воскресіння Христового УГКЦ Юлію Лапутіну, Міністерку у справах ветеранів України. У зустрічі брав участь о. Андрій Зелінський, ТІ, заступник керівника Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ.

На початку бесіди Глава Церкви зазначив, що сьогодні ситуація з пандемією навчила глобальну людську спільноту цінувати як великий дар нашу людяність, здатну на співчуття, консолідацію спільних зусиль перед лицем загроз, на цінування чиєїсь реальної присутності в нашому житті та на служіння одне одному.

Глава УГКЦ підкреслив, що в самому серці служіння Української Греко-Католицької Церкви стоїть людина, і тому ми готові усіма існуючими в нашої церковної спільноти можливостями продовжувати і надалі сприяти реабілітації та поверненню в суспільство тих, хто стояв на захисті народу України та його держави. Він запевнив пані міністерку: «Наша Церква ніколи не залишала, не залишає і не залишить українських воїнів і ветеранів».

У ході зустрічі Предстоятель УГКЦ ознайомив очільницю Міністерства у справах ветеранів України з проектами нашої Церкви у сфері душпастирської опіки ветеранів і родин полеглих. Зокрема йшлося про організацію груп взаємодопомоги та підтримки дружин і дітей ветеранів АТО/ООС і родин полеглих, що об’єднують зранені війною українські сім’ї по цілій країні, про реабілітаційні заходи за участю військових капеланів УГКЦ, про формування духовної стійкості наших воїнів, з метою запобігання подальшого розвитку посттравматичних стресових розладів, про належне вшанування пам’яті полеглих захисників.

Блаженніший Святослав підкреслив особливе значення Звернення Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ про зцілення ран війни «Його ранами ми зцілені…», адресованого душпастирям нашої Церкви з метою налагодження у парафіяльних спільнотах якісної опіки над ветеранами та їхніми родинами.

Зі свого боку пані міністерка висловила готовність команди Міністерства у справах ветеранів України підтримувати ініціативи, що допомагають спільними зусиллями забезпечити якісну та ефективну соціальну реінтеграцію наших ветеранів, зокрема організацію та діяльність мобільних груп, які проводитимуть тренінги з формування психологічної та духовної стійкості у віддалених регіонах нашої країни. До складу таких груп очікується залучити військових капеланів, психологів, соціальних працівників і представників Мінветеранів.

На завершення розмови сторони узгодили подальші спільні кроки, спрямовані на обмін інформацією щодо гуманітарних потреб українських ветеранів та домовилися про сприяння в реалізації обговорених на зустрічі проектів.

Департамент військового капеланства
Патріаршої курії УГКЦ

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *