30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

Талдики та Худяки: давня…

12 стародавніх посе…

Вода та очерет замість…

Ми побували безпосе…

Талдики та Худяким: давня…

12 стародавніх посе…

Розповідь про життя села…

Перестройка для меш…

Хутір Калити на Харківщині:…

На хуторі Калити ме…

«
»

Блаженніший Святослав зустрівся з Міністеркою у справах ветеранів України пані Юлією Лапутіною

12 січня 2021 року Блаженніший Святослав прийняв у своїй резиденції при Патріаршому соборі Воскресіння Христового УГКЦ Юлію Лапутіну, Міністерку у справах ветеранів України. У зустрічі брав участь о. Андрій Зелінський, ТІ, заступник керівника Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ.

На початку бесіди Глава Церкви зазначив, що сьогодні ситуація з пандемією навчила глобальну людську спільноту цінувати як великий дар нашу людяність, здатну на співчуття, консолідацію спільних зусиль перед лицем загроз, на цінування чиєїсь реальної присутності в нашому житті та на служіння одне одному.

Глава УГКЦ підкреслив, що в самому серці служіння Української Греко-Католицької Церкви стоїть людина, і тому ми готові усіма існуючими в нашої церковної спільноти можливостями продовжувати і надалі сприяти реабілітації та поверненню в суспільство тих, хто стояв на захисті народу України та його держави. Він запевнив пані міністерку: «Наша Церква ніколи не залишала, не залишає і не залишить українських воїнів і ветеранів».

У ході зустрічі Предстоятель УГКЦ ознайомив очільницю Міністерства у справах ветеранів України з проектами нашої Церкви у сфері душпастирської опіки ветеранів і родин полеглих. Зокрема йшлося про організацію груп взаємодопомоги та підтримки дружин і дітей ветеранів АТО/ООС і родин полеглих, що об’єднують зранені війною українські сім’ї по цілій країні, про реабілітаційні заходи за участю військових капеланів УГКЦ, про формування духовної стійкості наших воїнів, з метою запобігання подальшого розвитку посттравматичних стресових розладів, про належне вшанування пам’яті полеглих захисників.

Блаженніший Святослав підкреслив особливе значення Звернення Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ про зцілення ран війни «Його ранами ми зцілені…», адресованого душпастирям нашої Церкви з метою налагодження у парафіяльних спільнотах якісної опіки над ветеранами та їхніми родинами.

Зі свого боку пані міністерка висловила готовність команди Міністерства у справах ветеранів України підтримувати ініціативи, що допомагають спільними зусиллями забезпечити якісну та ефективну соціальну реінтеграцію наших ветеранів, зокрема організацію та діяльність мобільних груп, які проводитимуть тренінги з формування психологічної та духовної стійкості у віддалених регіонах нашої країни. До складу таких груп очікується залучити військових капеланів, психологів, соціальних працівників і представників Мінветеранів.

На завершення розмови сторони узгодили подальші спільні кроки, спрямовані на обмін інформацією щодо гуманітарних потреб українських ветеранів та домовилися про сприяння в реалізації обговорених на зустрічі проектів.

Департамент військового капеланства
Патріаршої курії УГКЦ

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *