30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

Талдики та Худяки: давня…

12 стародавніх посе…

Вода та очерет замість…

Ми побували безпосе…

Талдики та Худяким: давня…

12 стародавніх посе…

Розповідь про життя села…

Перестройка для меш…

Хутір Калити на Харківщині:…

На хуторі Калити ме…

«
»

США, ЄС засудили ув‘язнення трьох кримських татар в Росії

«Росія не має права затримувати, переслідувати чи засуджувати українців на українській землі», – з такою заявою виступило Посольство США в Україні після інформації про те, що суд в Ростові-на-Дону засудив до тривалих строків ув‘язнення кримських татар Айдера Джаппарова, Енвера Омерова та Різи Омерова, яких, за інформацією українського МЗС, перед цим затримали в Криму і перемістили до Росії.

Посольство США назвало це «черговою серією несправедливих засуджень» і закликало Росію звільнити всіх українських політичних в’язнів.

Трьох кримських татар позбавили волі на 18, 17 та 13 років у рамках так званої справи «Білгородської групи Хізб ут-Тахрір».

З різким осудом рішення суду виступив і посол ЄС в Україні Матті Маасікас. «Я розлючений останнім засудженням трьох кримських татар на загальний строк 48 років». «Всі незаконно ув‘язнені та затримані українці мають бути звільнені негайно», – додав він.

Раніше з осудом рішення суду виступило Міністерство закордонних справ України.

«Зазначені вироки є черговим доказом використання російської судової системи, яка не має нічого спільного з правосуддям, для продовження політики переслідувань кримських татар та придушень будь-яких ознак інакомислення в окупованому Криму», – заявила перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *