Найкраще паливо для печей…

В селі колись пекли…

Святкування Різдва на нині…

Про те, як кілька д…

Як знайомилися хлопці й…

Кількадесят років т…

Святкування Різдва на нині…

Про те, як кілька д…

Веселе село біля Барвінкого.…

Ми зробили безпрере…

30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

«
»

Бразилія: помер кардинал Евзебіо Оскар Шейд

Бразилія: помер кардинал Евзебіо Оскар Шейд
Вислужений Архиєпископ Ріо-де-Жанейро відійшов до вічності після боротьби з COVID-19 та важкою формою пневмонії.

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ – Ватикан

У середу, 13 січня 2021 р., в лікарні в м. Жакареї, на 89-му році життя перестало битися серце кардинала Евзебіо Оскара Шейда, вислуженого Архиєпископа Ріо-де-Жанейро, який в останні дні свого життя змагався з коронавірусною хворобою та важкою пневмонією. З його відходом Колегія Кардиналів нараховує 227 членів, з яких 128 – виборці. В колегії станом на сьогодні 8 представників Бразилії, четверо з яких – виборці.

Життєвий шлях

Кардинал Евзебіо Оскар Шейд народився 8 грудня 1932 року в Бом-Ретіро що в штаті Санта-Катаріна на півдні Бразилії. Після навчання у школі вступив до семінарії Отців Пресвятого Серця Ісуса (дегоніяни), а 1955 року виїхав до навчання до Риму, яке завершив 1964 року докторатом з догматичного богослов’я. В Римі 1960 року отримав пресвітерське рукоположення, а повернувшись на батьківщину, викладав у семінаріях, богословських інститутах і в Папському Католицькому Університеті в Сан-Паоло.

У лютому 1981 року святий Іван Павло ІІ призначив отця Шейда єпископом Сан-Жозе-дос-Кампос, і того ж року він прийняв єпископські свячення. Через десять років Святіший Отець призначив його Архиєпископом Флоріанополіса, а ще через десять – Архиєпископом Ріо-де-Жанейро, ввівши 21 жовтня 2003 року до Колегії Кардиналів. У 2001 році він також став ординарієм для вірних східного обряду в Бразилії, що не мають свого ієрарха. Під час єпископського служіння відзначився дбанням про вишкіл священиків і мирян, засновував семінарії та освітні заклади, формаційні осередки та був автором численних публікацій, зокрема, в сфері родинного душпастирства.

Кардинал Евзебіо Оскар Шейд брав участь у конклаві 2005 року, що обрав Венедикта XVI, який у лютому 2009 року прийняв його зречення з пастирського служіння на чолі Архидієцезії Ріо-де-Жанейро, а через рік – Ординарія для вірних східного обряду.

Твій внесок у велику місію: підтримай нас в несенні слова Папи до кожної домівки

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *