Хутір Калити на Харківщині:…

На хуторі Калити ме…

Як на селі ліпили…

Як на селі ліпили з…

Село Чуднівці, сім кілометрів…

Колись жвава та щіл…

Бойове мистецтво хортинг в…

На території Солони…

Відійшов у вічність Микола…

Громадськість нашог…

Про зниклі хутори Яроші…

Яроші, Іващенки &md…

У день вшанування жертв…

У день вшанування ж…

У день вшанування жертв…

У день вшанування ж…

«
»

Ватиканські музеї: сподівання на відкриття вже в лютому

Ватиканські музеї: сподівання на відкриття вже в лютому
Директорка Ватиканських музеїв Барбара Ятта сподівається, що вже 1 лютого стане можливим відчинити двері для відвідувачів. Тим часом, у музеї не припинялася праця кураторів і реставраторів. Також значно зросла відвідуваність ресурсів у мережі.

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ – Ватикан

«Маємо намір знову відкрити Ватиканські музеї вже 1 лютого. Ще немає остаточної впевненості, але якщо умови на це дозволять, з радістю наново відчинимо наші двері», – заявила в інтерв’ю для Vatican News Директорка Ватиканських музеїв Барбара Ятта, яка зауважила, що хоч відкриття планувалося вже на 16 січня, Губернаторство Держави-Міста Ватикану вирішило відкласти цю подію ще на два тижні. Уряд Італії також оголосив про ймовірний дозвіл на відкриття музеїв у регіонах, зарахованих до так званої «жовтої зони» протиепідеміологічної безпеки.

«Сім кілометрів оглядового маршруту в Ватиканських музеях з огляду на невелику кількість відвідувачів, зафіксовану під час літніх місяців відкриття, та, насамперед, з огляду на передбачувану кількість, на яку сподіваємося найближчими місяцями, не становлять проблеми із санітарної точки зору», – зазначила директорка.

Барбара Ятта розповіла, що протягом останніх місяців значно зросла відвідуваність не лише офіційного сайту, але також каналів у соціальних мережах, таких як Youtube та Instagram. Окрему увагу вона звернула на проект «Face to Face» (віч-на-віч), в рамках якого поширювалися короткі відеоролики, що давали зрозуміти, що музей і далі працює: куратори, асистенти та реставратори розповідали про те, чим займаються.

Директорка пояснила, що діяльність не припинялася. Коли 9 березня розпочався тотальний lockdown, то все було зачинене і практично ніхто не виходив на роботу. Коли ж після літнього відкриття, восени музеї знову були зачинені для відвідувачів, вся команда реставраторів і ввесь персонал, який дбає про розвиток інституції, й далі працює: за скороченим графіком і пристосованим таким чином, аби гарантувати соціальне дистанціювання, працюючи в різні зміни. Не припинилася також і видавнича частина діяльності. Більше того, завдяки часові, що вивільнився, вдалося досягти значущих здобутків у царині наукових досліджень і консервації творів, які перебувають у музеях.

«Єдине, чого нам не вистачає протягом цього періоду, то тієї фундаментальної частини нашої інституції, тобто, взаємоподілу з відвідувачами», – зазначила Барбара Ятта.

Твій внесок у велику місію: підтримай нас в несенні слова Папи до кожної домівки

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *