Талдики та Худяким: давня…

12 стародавніх посе…

Розповідь про життя села…

Перестройка для меш…

Хутір Калити на Харківщині:…

На хуторі Калити ме…

Як на селі ліпили…

Як на селі ліпили з…

Село Чуднівці, сім кілометрів…

Колись жвава та щіл…

Бойове мистецтво хортинг в…

На території Солони…

Відійшов у вічність Микола…

Громадськість нашог…

Про зниклі хутори Яроші…

Яроші, Іващенки &md…

«
»

Єпископат Німеччини: асистоване самогубство етично неприйнятне

Єпископат Німеччини: асистоване самогубство етично неприйнятне
Прес-секретар єпископів Німеччини підтвердив позицію місцевої Церкви щодо питання асистованого самогубства: ця практика не є етично прийнятною, а навпаки – несумісною із природою Церкви, яка завжди стоїть на стороні людського життя.

о. д-р Теодосій Р. Грень, ЧСВВ / Lisa Zengarini – Ватикан

З християнського пункту бачення “асистоване самогубство не є етично прийнятним рішенням”. На цьому наголосив прес-секретар Єпископської Конференції Німеччини Матіас Копп у відповідь на статтю професора Райнера Ансельма та пастора Ульріха Лілє, опубліковану в “Frankfurter Allgemeine Zeitung”, де автори стверджують, що Церква повинна гарантувати кращу паліативну опіку хворим, але, водночас, не відкидати можливості самогубства, асистованого лікарем, забезпечуючи, при цьому, необхідний супровід та підтримку особі, яка наважилась на такий серйозний крок.

Вияв особистої свободи?

Згідно із християнським вченням, свобода людини самостійно приймати рішення на будь-якому етапі її життя – це дуже важлива річ. Проте, свобода обирати жити чи померти, або, іншими словами, рішення просити звершити асистоване самогубство, не є етично прийнятним. Прохання про евтаназію часто є виявом страху чи розчарування, що походять від крайньої ситуації, в якій перебуває людина, а отже, не можна таке рішення сприймати як вияв самовизначення. З цієї причини, наголошує речник католицького єпископату, “бажання покінчити життя самогубством не можна приймати без запитань чи розглядати як нормальну форму смерті”. Навпаки, саме в таких драматичних життєвих обставинах пошана до самовизначення вимагає особливого розгляду та емпатичної уважності.

Асистоване самогубство не є правильною відповіддю

Прес-секретар німецьких єпископів зазначив, що згідно із вченням Церкви, дозвіл на асистоване самогубство не є правильною відповіддю на проблему. В таких ситуаціях необхідно підтримати особу, сприяючи розвиткові перспектив життя. Крім цього, слід пам’ятати, що багато хворих, перебуваючи під моральним тиском, спричиненим переконанням, що вони є тягарем для своїх рідних чи тих, які за ними доглядають, готові погодитись на самогубство, асистоване медперсоналом. Треба протидіяти цьому феноменові.

Церква завжди на стороні життя

Перед обличчям поширення явища асистованого самогубства, Церква не може обрати нейтральну позицію. Вона наближається до кожної особи, яка страждає з причини хвороби, і приносить їй християнське послання надії. Церква завжди стоїть на стороні життя, наголосив прес-секретар Єпископської Конференції Німеччини Матіас Копп. Через своїх пастирів, вона приймає людей такими, як вони є і вказує їм напрямок на життя. А тому, дозвіл на асистоване самогубство у церковних структурах суперечив би її природі.

Згідно із конституцією Німеччини, евтаназія є незаконною. Однак, у лютому минулого року федеральний конституційний суд у Карлсруе дозволив асоціаціям, які відстоюють право на евтаназії і допомагають людям покінчити життя самогубством, пропагувати свою діяльність, визнавши неконституційним закон, прийнятий Бундестагом в 2015 році.

Твій внесок у велику місію: підтримай нас в несенні слова Папи до кожної домівки

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *