У Зарваниці молитовно зустріли Новий рік за юліанським календарем

Гарна традиція спільної молитовної зустрічі Нового року за юліанським календарем сформувалась у Марійському духовному центрі «Зарваниця».

Щороку  13 січня,  у переддень празника Обрізання Ісуса Христа та Св. Василія Великого,  сотні вірних прибувають до паломницького центру, щоб єднатись у спільній молитві, колядуючи та ділячись правдивою різдвяною радістю. Через посилення карантинних обмежень цьогоріч у святкуванні взяли участь значно менше гостей. 

У малій базиліці Зарваницької Матері Божої відбулася Архиєрейська Свята Літургія, яку очолив архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк спільно з екзархом Бучацьким Димитрієм Григораком, єпископом Кам’янець-Подільським Іваном Куликом, єпископом-помічником Тернопільсько-Зборівським Теодором Мартинюком та священнослужителями.  Чимало вірних долучались до спільної молитви за допомогою трансляції наживо, яка здійснювалася у соціальній мережі Фейсбук та на Ютуб каналі МДЦ «Зарваниця». В цей особливий час усі спільною молитвою дякували Господеві за прожитий рік, за всі отримані ласки та просили благословення на Новий рік.

У  пастирському слові митрополит Василій, підсумовуючи прожитий рік, згадав про радості, тріумфи й перемоги, але також не забув про тривоги й смуток, які турбують нас зараз. «Віримо, що з Божою допомогою минулий рік оновив наші душі, зробив нас щедрішими на добрі діла й милосердя, щирішими у молитві, прихильнішими до ближніх і ближчими до Господа. В цей день перепросімо  Бога за наші падіння у гріх та попросімо ласки завжди підніматися та йти вперед» – зазначив архиєрей.  На завершення митрополит щиро закликав усіх паломників усилено молитися за мир, спокій у нашій країні, за припинення епідемії коронавірусу й видужання усіх хворих.

На завершення святкування учасники Тернопільського осередку спільноти «Подружні зустрічі» представили різдвяне дійство – вертеп. Також у цей день архиєпископ і митрополит Василій приймав вітання з нагоди іменин.

Департамент інформації УГКЦ за матеріалами http://zarvanytsya.org

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *